Po godzinach

Ktoś włamał się na konto Pawłowicz? Bo nawet ona nie mogłaby napisać takich bzdur! Chodzi o mecz ze Szwecją

Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta

Wygląda na to, że Krystyna Pawłowicz z uwagą obserwuje występy reprezentacji Polski na EURO 2020. Przed decydującym meczem kadry ze Szwecją, sędzia TK wystosowała do rywali zaskakujący apel.

Sobotni remis z Hiszpanią sprawił, że reprezentacja Polski wygrzebała się z fatalnej sytuacji i losy awansu do 1/8 finału ma w swoich rękach. Sprawa jest prosta – jeśli Biało-Czerwoni wygrają ze Szwecją, zameldują się w następnej rundzie mistrzostw. Porażka i remis oznaczają, że żegnamy się z turniejem.

O odpowiednią mobilizację przed środowym meczem (godzina 18 w Sankt Petersburgu) zadbała… sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz.

Wystosowała ona do Szwedów zaskakujący apel.

Szwedzi! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie – napisała w swoim niepowtarzalnym stylu Pawłowicz na Twitterze. Jak to zwykle w przypadku jej wpisów bywa, i ten spotkał się z szerokim odzewem. Internauci dopytywali, czy jej wpis jest oficjalnym stanowiskiem polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Jeden z internautów przypomniał, że Polska zawarła ze Szwedami traktat pokojowy w Oliwie, w którym nie uwzględniono kwestii zrabowanych dzieł sztuki.

– Ile panu Szwedzi płacą za reprezentowanie ich złodziejskich interesów? – odparowała Pawłowicz, na co jej rozmówca odparł, że „15 procent zniżki w IKEI”.

Jest dobra okazja by Szwedom przypomnieć, bo rabowali Polskę jak dzika barbaria, jak Rosjanie i Niemcy, a teraz w swych muzeach chwalą się w polską kulturą i jej skarbami – pisała była posłanka PiS w kolejnych postach.

Niedbającym o polskie interesy, dziedzictwo narodowe, szydzącym nawet z żartobliwego przedmeczowego wpisu o zwrocie przez Szwecję zagrabionych dóbr RP, nienawidzącym Polski, tym razem zdjęcie symboliczne, ale i jednoznaczne… – skwitowała całą dyskusję sędzia TK, a post zilustrowała zdjęciem, na którym dzierży miecz. Cóż, miejmy nadzieję, że tweety Pawłowicz czytali piłkarze. Po takiej akcji mobilizacyjnej można być spokojnym o postawę reprezentacji w środowym meczu. Panowie, na nich!

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie