Po godzinach

Naga prawda o premiach dla polityków PiS. Ta zabawna grafika podbija internet

Prawo i Sprawiedlowość idąc do wyborów parlamentarnych w 2015 roku obiecywało wprowadzenie nowych standardów, zerwanie z arogancją władzy oraz odejście od bizantyjskich praktyk w życiu publicznym. Dziś wiemy już, że brzmi to jak ponury żart. Wystarczy przeanalizować prawie dwa i pół roku rządów dobrej zmiany, by zauważyć, że nie tylko nie nastąpiła znacząca poprawa, lecz zwiększenie rozpasania władzy.

Każdy, kto śledzi wydarzenia polityczne w naszym kraju, z pewnością zauważył bezprecedensowy skok na spółki Skarbu Państwa, którego niechlubnym symbolem stali się przeróżni Misiewicze, a także ogromne nagrody jakie politycy PiS przyznają sobie nawzajem.

Najnowszy przykład hipokryzji, arogancji i rozpasania władzy miał miejsce w tym tygodniu, kiedy to na jaw wyszła informacja o gigantycznych nagrodach, jakie przyznali sobie politycy i działacze dobrej zmiany. Średnio każdy nagrodzony przytulił po kilkadziesiąt tysięcy złotych, zaś suma nagród wyniosła ponad 3,5 miliona złotych. Na tę gigantyczną kwotę złożyły się bonusy dla aż 21 konstytucyjnych ministrów rządu PiS.

Każdy z nich otrzymał w 2017 roku nagrody w wysokości od 65 100 zł do 82 100 zł rocznie. Sama była premier Beata Szydło zainkasowała 65 100 zł.

Z tej okazji Krzysztof Luft pokusił się o przeliczenie maksymalnej nagrody dla jednego ministra na ilości porcji ośmiorniczek. To właśnie ośmiorniczki stały się symbolem rozpasania poprzedniej ekipy, dlatego też porównanie jest nie tylko jak najbardziej zasadne, ale i dosyć zabawne.

Okazuje się, że przeciętny minister przejadłby za swoją premię 2 345 porcji tego smakołyku. Ciekawe tylko, czy PiS będzie się tym faktem publicznie chwalił? Biorąc pod uwagę jak bardzo dobra zmiana lubi działania na zasadzie “złapali mnie za rękę, mówię, że to nie moja ręka“, poważnie śmiem w to wątpić…

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie