Polityka i Społeczeństwo

Która telewizja jest najbardziej obiektywna? Wyniki tego sondażu nie spodobają się Kurskiemu

Shutterstock

Jaka stacja telewizyjna przekazuje informacje w sposób najbardziej obiektywny? Firma Research Partner postanowiła zapytać o to na panelu Ariadna. Wyniki nie spodobają się przede wszystkim Jackowi Kurskiemu.

Obiektywizm w mediach

Pełny obiektywizm w mediach właściwie nie istnieje. Niemal każdy artykuł czy program TV jest naznaczony poglądami jego autora czy elementami polityki stacji czy portalu.

Research Partner postanowiło jednak zapytać Polaków, które stacje przekazują informacje w sposób najbardziej obiektywny.

Ponad 60% respondentów uważa, że najbardziej obiektywne informacje podają stacje należące do TVN oraz Polsatu. Liderem jest TVN24. Wymieniło go aż 22% ankietowanych. 16% badanych wskazało Polsat, a prawie 15% serwisy TVN. Najgorzej na tym tle wypadają programy Telewizji Polskiej (TVP Info oraz TVP), które wskazało 11% dorosłych Polaków.

Czy TVN24 powinien stracić licencję?

W ramach badania zapytano też respondentów o kwestię licencji TVN24. Przypomnijmy, że zgodnie z projektowanym nowym prawem stacja ta może mieć problem w uzyskaniu licencji na kolejne lata.

Jak na sprawę reagują Polacy? Aż 83% powiedziało, że słyszało o tym fakcie. Większość nie chce zaś, aby stacja utraciła prawo do nadawania w Polsce (aż 70% wskazań). Przeciwnego zdania jest tylko 14% badanych, a 16% nie ma zdania na ten temat.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 13-16.08.2021, na ogólnopolskiej próbie 1039 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Lex TVN

Tzw. ustawa lex TVN została przegłosowana w Sejmie. Teraz trafi do Senatu. Zapewne tam zostanie odrzucona, bowiem większość w izbie ma opozycja.

Niejasno o projekcie nowych przepisów wypowiedział się też prezydent Andrzej Duda, niejako sugerując, że nie podpisze ustawy.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie