Polityka i Społeczeństwo

Kto za Kaczyńskiego? Polacy mają problem ze wskazaniem ewentualnego następcy [SONDAŻ]

Emerytura prezesa

Tego typu analizy są konieczne. Kaczyński ma już swoje lata i może chcieć wkrótce odjeść na emeryturę. Dziś sugeruje się, że jego następcą zostanie Morawiecki. Wątpliwe jednak, że tzw. zakon PC podda się bez walki. Możemy założyć, że najstarsi stażem wiarusi prezesa staną okoniem i będą chcieli nie oddać sterów partii premierowi.

Pamiętajmy, że chrapkę na rządy w koalicji ma zapewne nadal Ziobro, który już teraz rozgrywa swoją partię szachów z Kaczyńskim i Morawieckim. Wszystko może zakończyć się implozją i nowymi wyborami.

Powyższe badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 15.09-16.09.2020 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby – jak podała agencja badawcza – została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania; przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Źródło: rp.pl


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie