Polityka i Społeczeństwo

Kto śledził Sasina w Hiszpanii? Wakacyjna szpiegowska afera może mieć drugie, zaskakujące dno

Jacek Sasin grozi politycznymi procesami opozycji. Hipokryzja władzy sięga szczytu
Fot. Krystian Maj / KPRM

Jacek Sasin był śledzony podczas krótkiego urlopu w Hiszpanii. Okazuje się, że nikt nie czai się na ministra w sensie fizycznym. To walka frakcji w rządzie.

Radio Zet podało w zeszłym tygodniu, że Jacek Sasin był śledzony podczas swoich krótkich wakacji w Hiszpanii. – Jacek Sasin – jeden z najbliższych współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wicepremier i minister aktywów państwowych – miał stać się ofiarą anonimowego donosu. Maile opisujące szczegóły jego urlopu w Hiszpanii trafiły m.in. do dziennikarzy – informowała stacja.

– Służby specjalne szukają autora maili dotyczących hiszpańskich wakacji wicepremiera Sasina. Maile trafiły m.in. do polityków i dziennikarzy. Wg informacji nieoficjalnych SOP uznała, że informacje mogły zagrozić bezpieczeństwu wicepremiera – pisał Mariusz Gierszewski, dziennikarz Radia Zet.

Już wtedy spekulowano, że może chodzić o wewnątrzpartyjną walkę o wpływy w rządzie lub państwowych firmach. Zbliża się rekonstrukcja rządu, więc uaktywniane są różnego rodzaju przecieki, mające na celu osłabienie pozycji konkurentów w wyścigu do finansowego tortu. Nikt jednak nie przypuszczał, że ofiarą walki między frakcjami stanie się bliski zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego. To znaczy, jeszcze nie jest ofiarą, ale coś wisi w powietrzu.

Jak pisze Onet.pl, wiele wskazuje na to, że elementem walki między frakcjami są tajemnicze maile. – Sasin jest na kursie kolizyjnym przede wszystkim z premierem Mateuszem Morawieckim, bo jego ludzi wycina w pień z państwowych firm. Morawiecki jest osłabiony, ale za wszelką cenę próbuje zatrzymać lub chociaż opóźnić planowaną jesienną rekonstrukcję rządu – informuje portal.

Możliwości są dwie. Albo ktoś wysłał służby za ministrem Sasinem, albo ma kreta w swoim towarzystwie. Można przypuszczać, że któryś z tabloidów “zajmie się” wicepremierem, bo jakby to było coś poważnego, to już by wyciekło.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie