Polityka i Społeczeństwo

Kto po Dudzie zamieszka w Pałacu Prezydenckim? Kaczyński bierze pod uwagę TĘ sensacyjną kandydaturę

Choć wybory prezydenckie dopiero za 3 lata, PiS już dziś szuka kandydata z szansą na wygraną. Na giełdzie spekulacji pojawiło się nowe nazwisko. Tym razem to mężczyzna.

Kto po Dudzie

Wyjęty z trzeciego szeregu polityk PiS, Andrzej Duda, niespodziewanie wygrał wybory w 2015 roku i otworzył drogę do dalszych sukcesów wyborczych PiS. Jednak obecna, druga kadencja Dudy jest zgodnie z konstytucją jego ostatnią.

Stąd PiS musi już zastanawiać się, kogo wystawi w wyścigu do Pałacu w 2025 roku.

Długo mówiono, że o fotel prezydenta PiS wystawi byłą premier Beatę Szydło, ale ta od pewnego czasu wypadła z kręgu najbliższych zaufanych Kaczyńskiego. Potem spekulowano o obecnej marszałek Elżbiecie Witek. Teraz do gry ma wejść nowe nazwisko – to Waldemar Buda

Mało znany czyli Duda bis

Łódzki polityk PiS, Waldemar Buda, to drugi rząd polityków rządzącej partii, jednak to nazwisko słychać od kilku ważnych posłów PiS-u. –To chłopak, który świetnie czuje się w mediach, z kulturą i prezentacją. Teraz ma 40 lat, więc w 2025 r. będzie miał 43, czyli tyle, ile Duda miał kiedy wygrał wybory prezydenckie – słychać w PiS, choć jednocześnie podobno kandydatury Witek i Szydło “wciąż są w grze”.

Buda obecnie jest ministrem rozwoju i technologii. W 2019  był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, w latach 2019–2022 sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. We wtorek polityk otrzymał od głowy państwa powołanie do Rady Dialogu Społecznego przy prezydencie.

Zanim Polacy wybiorą nową głowę państwa, czekają ich wybory samorządowe, a jeszcze wcześniej parlamentarne.

Czytaj również:

Źródło: wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie