Po godzinach Wybory 2020

Kto mieczem wojuje… Ta przeróbka spotu Dudy uderza w najczulsze punkty prezydenta [WIDEO]

Andrzej Duda na wiecu wyborczym

Kampania prezydencka przed drugą turą nabiera tempa. O głosy dla kandydatów walczą nie tylko sztaby, lecz także sami wyborcy – za pomocą memów, filmików czy hashtagów. Tym razem do sieci trafiło wideo, wypominające wpadki prezydenta.

W ostatnich dniach popularny na Twitterze był hashtag #DudaCykor. Powstał, gdy okazało się, że Andrzej Duda nie chce wziąć udziału w debacie, zorganizowanej wspólnie przez TVN, Onet i WP. Hashtagi to jednak tylko jeden z elementów internetowej “kampanii”, prowadzonej przez samych wyborców. Bodaj najbardziej charakterystycznym jej elementem są memy, które w ironiczny sposób komentują wydarzenia ze świata polityki. Wystarczy wspomnieć o obrazkach, które mnożyły się w sieci po wyborach-widmo z 10 maja czy po aferze z Listą Przebojów Radiowej Trójki.

Nie brakuje też filmików. Ostatnio w sieci pojawiło się wideo, które wypomina wpadki podczas kadencji Andrzeja Dudy. Formą nawiązuje do oficjalnego spotu wyborczego prezydenta, który atakował Rafała Trzaskowskiego. W owym spocie narratorem była Polska, która wypominała kandydatowi KO między innymi – jakżeby inaczej – awarię w Czajce. W wideo, które trafiło do sieci, narratorem także jest Polska, lecz przypomina ona wpadki Andrzeja Dudy. – Cześć Andrzej. To ja, Polska, słabo się znamy – słyszymy na początku i jest to bezpośrednie nawiązanie do wspomnianego spotu wyborczego. Następnie Polska-narratorka wypomina prezydentowi zachowania nieprzystające głowie państwa. W film wmontowane są zdjęcia i nagrania, między innymi ze słynną wypowiedzią Andrzeja Dudy po angielsku.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie