Polityka i Społeczeństwo

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Fejkowe konto bezlitośnie zadrwiło z Rydzyka

– Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Normalnie 199 zł + VAT za duszę na rok. 1-8 listopada PROMOCJA 2 dusze w cenie jednej odpust zupełny – taka informacja pojawiła się na twitter’owym, fałszywym koncie Radia Maryja. Ciekawe, czy ktoś już przygotował powyższą kwotę?

Chciało by się powiedzieć – nosił wilka razy kilka. Historie o limuzynach od bezdomnego, nieustające prośby o wpłaty na rozgłośnię – w tego typu akcjach Tadeusz Rydzyk nie ma sobie równych. Wytrawny gracz. Tym bardziej musiało mu się nie spodobać, że ktoś podszywa się pod jego rozgłośnię.

Żyjemy w czasach fake newsów, zmyślonych kont lub informacji, na które coraz częściej możemy się natknąć w sieci. Tym razem padło na Radio Maryja, które miało sugerować, że podwładni toruńskiego biznesmena pobierają pieniądze za odpusty.

– Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Normalnie 199 zł + VAT za duszę na rok. 1-8 listopada PROMOCJA 2 dusze w cenie jednej odpust zupełny – brzmiała informacja na – jak się okazało -fałszywym profilu rozgłośni.

Sprawę przypadkowo odkrył ksiądz Janusz Chyła, któremu sprawę podsunął jeden z internautów. – Manipulanci i kłamcy nie mają żadnych hamulców. Tworzą fejkowe profile, aby zdyskredytować Radio Maryja – napisał ks. Chyła, szybko orientując się w temacie.

A teraz pytanie – bylibyście bardzo zdziwieni, gdyby taka reklama ukazała się na ich oficjalnym profilu?

Źródło: o2.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie