Polityka i Społeczeństwo

Kto kłamie: Kaczyński czy Przyłębska? Chodzi o ich sławetną zażyłość

Kaczyński Przyłębska

Jarosław Kaczyński i Julia Przyłębska będą musieli uzgodnić zeznania, bo w ich opowieści nic się nie klei. Mają na to jeszcze chwilę czasu.

Analityczne zdolności autorów podcastu “Stan po Burzy”, emitowanego na Onecie, znowu dają o sobie znać. Dziennikarze złapali na dużej nieścisłości opowieść serwowaną przez Jarosława Kaczyńskiego oraz mgr Julię Przyłębską. Prezesowi PiS i specjalistce od chłodnika litewskiego nie klei się historia ich znajomości.

Mgr Julia Przyłębska udzieliła niedawno dużego wywiadu serwisowi “Politico”. Jako argument na usprawiedliwienie swoich spotkań z Jarosławem Kaczyńskim, podała termin w którym się poznali.

Nie ma takiego przepisu, który zabraniałby komuś spotkań towarzyskich z osobami, które poznało się przed objęciem stanowiska – stwierdziła.

Z kolei Jarosław Kaczyński twierdzi coś odwrotnego. W wywiadzie dla Interia.pl powiedział, że… nie znał Przyłębskiej przed objęciem przez nią szefowania TK.

Proszę mi powiedzieć: dlaczego nie mam prawa znać osobiście pani Julii Przyłębskiej, której skądinąd przed tym, jak została prezes Trybunału, kompletnie nie znałem? – powiedział.

Ktoś tu łże. Tylko kto? Mamy swoją kandydatkę, ale zachowamy to dla siebie – pisze podcast “Stan po Burzy”.

Przyłębska na razie może spać spokojnie

Jakiś czas temu podcast informował, że na funkcję sprawowaną przez mgr Przyłębską, zęby sobie ostrzy środowisko Zbigniewa Ziobry. W tle jest uchwalona w 2016 r. zmiana przepisów. Regulacje wprowadzone przez PiS zakładają, że kadencja prezes TK trwa 6 lat, a więc kończy się za pól roku. Przyłębska objęła stanowisko dzień po uchwaleniu ustawy. Wcześniej można było piastować tę funkcję przez 9 lat.

Przepisy, które wprowadzały 6-letnią kadencję, weszły w życie 14 dni później (miały tzw. vacatio legis). Przyłębska uważa, że nie obowiązuje jej kadencja 6-letnia. Szefowa TK zamówiła odpowiednie analizy prawne udowadniające, że ma rację.

Na razie sytuacja wokół mgr Przyłębskiej się uspokoiła. Jarosław Kaczyński powiedział, że będzie pełniła swoją funkcję przez 9 lat.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie