Po godzinach

Kto cierpi na lęk przed Gazetą Wyborczą? Ten obrazek doprowadził internautów do łez

Gazeta Wyborcza nie ma pod rządami dobrej zmiany łatwego życia. Co rusz GW jest atakowana przez przychylne PiS media, często goszcząc na paskach grozy, zarówno w Wiadomościach TVP jak i w TVP Info. Wiadomo przecież, że gazecie której redaktorem naczelnym jest znienawidzony przez obóz władzy Adam Michnik, trzeba od czasu do czasu porządnie dołożyć.

Tym razem jednak szpilka nie została wbita przez tzw. media narodowe, czy przychylne rządzącym media niezależne, a przez TVN, konkretnie przez program Milionerzy. Mianowicie w jednym z ostatnich programów teleturnieju padło pytanie – przed czym lęk to agorafobia. Pytanie w zasadzie standardowe, gdyby nie fakt, że jedna z proponowanych odpowiedzi ani trochę nie pasowała do kontekstu pytania. Chodzi oczywiście o odp. a. „lęk przed wydawcą Gazety Wyborczej”.

 

 

https://twitter.com/potockiofficial/status/938141341342674944

Jak widać, taki przebieg sytuacji przypadł bardzo do gustu internautów, powodując salwy śmiechu.

Skoro już jednak to pytanie padło, to może warto się zastanowić, kto w naszym kraju może cierpieć na agorafobię, rozumianą jako lęk przed wydawcą Gazety Wyborczej?

Na pewno jedną z logicznych odpowiedzi będzie Lech Rywin, na cześć którego nazwana została afera, ujawniona zresztą właśnie przez Adama Michnika i GW. Biorąc pod uwagę jak bardzo rządzący atakują wyborczą, do tego grona można by z pewnością zaliczyć obóz dobrej zmiany. Jednocześnie nie jest tajemnicą, że Michnik nie pała sympatią do Grzegorza Schetyny i jego Platformy. To właśnie wyborcza najpierw lansowała Nowoczesną, a następnie Mateusza Kijowskiego i KOD, robiąc to w mocnej kontrze do Platformy.

A Wy jak uważacie?

fot. flickr/Sejm RP/wyborcza

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie