Polityka i Społeczeństwo

Księża napisali list otwarty ws. WOŚP. Jego treść mocno was zaskoczy

Shutterstock

W minioną niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 29. Jednak nie wszędzie była to gra w wesołej atmosferze. Zdarzały się przykre incydenty, jak ten spod krakowskiego kościoła, gdzie ksiądz przepędził wolontariuszkę. Między innymi do tego nawiązali księża w swoim liście otwartym ws. WOŚP.

Wara stąd, won – krzyczał ksiądz z krakowskiego kościoła pod wezwaniem Św.

Szczepana do wolontariuszki WOŚP. Samą fundację nazwał „diabelską organizacją”. To efekt nagonki, jaką środowiska związane z partią rządzącą urządzają na WOŚP i Jerzego Owsiaka od lat. Zamiast zjednoczenia przy wspólnym celu, co rok obserwujemy festiwal nienawiści kierowany w stronę fundacji.

Z taką postawą nie zgadza się ponad 40 księży, którzy napisali list otwarty w sprawie WOŚP. Piszą w nim, że „z bólem” obserwują „próbę zdyskredytowania jednej z największych w naszym kraju organizacji charytatywnych”.

 Jako duchowni pracujący w różnych środowiskach pragniemy wyrazić szczerą wdzięczność panu Jerzemu Owsiakowi i wszystkim osobom zaangażowanym w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za ich pracę i entuzjazm – napisali kapłani. – Chcemy o tym powiedzieć głośno, ponieważ z niepokojem dostrzegamy wiele działań i słów, które w ostatnich latach zmierzają konsekwentnie do obniżenia zaufania społecznego, jakim słusznie cieszy się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z bólem patrzymy na próby zdyskredytowania jednej z największych w naszym kraju organizacji charytatywnych – podkreślają. Zaznaczają, że choć każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, to „nikt nie ma prawa krzywdzić innych kłamstwem, powielaniem półprawd i rozpowszechnianiem na ich temat nieprawdziwych informacji”.

Sygnatariusze wyrażają sprzeciw wobec „kierowaniu insynuacji pod adresem pana Jerzego Owsiaka i przedstawianiu działań podejmowanych przez jego fundację jako niegodnych zaufania”. Pod listem podpisali się m.in. ks. Grzegorz Kramer SJ, ks. Kazimierz Sowa, ks. Alfred Wierzbicki czy o. Paweł Gużyński OP.

Źródło: Więź.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie