Polityka i Społeczeństwo

Ksiądz publicznie odmówił udzielenia komunii kandydatowi na prezydenta! Nie spodobały mu się jego poglądy

Flickr,com/Kancelaria Premiera
Tak kuriozalnej sytuacji jaszcze nie było. Ksiądz odmówił publicznie udzielenie komunii świętej jednemu z kandydatów na prezydenta!

Tym kandydatem okazał się być Szymon Hołownia, a komunii odmówiono mu za poglądy, które głosił.

Pytam: »Dlaczego?«. Ksiądz, nadal odwrócony do innych, odpowiada: »Nie. Sumienie mi nie pozwala. Za poglądy, które pan głosi«. Odpowiadam mu: »Ale które? I przecież nie wie ksiądz nic o moim sumieniu, motywacjach, nie rozmawiał ksiądz ze mną, nie zna mnie ksiądz, nie jest moim spowiednikiem«. Na ten dialog patrzy cały kościół. Nie odpuszczam, stoję. Minutę, dwie, trzy. Ksiądz (a w zasadzie ojciec, bo karmelita) grozi mi publicznie palcem, po czym wzdycha i udziela komunii kręcąc głową, po czym znów grozi mi palcem jak dwuletniemu dziecku – opisał sytuację Hołownia.

A skoro już jesteśmy przy tematach światopoglądowych. Wieczorna Msza w kościele karmelitów bosych na warszawskim…

Opublikowany przez Szymona Hołownię Środa, 15 stycznia 2020

Szymon Hołownia zapowiedział, że kościół, w którym na początku odmówiono mu udzielenia świętej komunii będzie “omijał szerokim łukiem“, ponieważ zna inne, “w których preferuje się otwarte ramiona, a nie grożące palce“. “Dziś jeszcze mocniej czuję, że trzeba zrobić wszystko co się da (i nie da), by to zmienić. Bo my to musimy zmienić. Zanim to do szczętu zmieni nas” – dodał.

Okazało się również,że skontaktował się z nim rzecznik Archidiecezji Warszawskiej zapewniając, że sprawa zostanie wyjaśniona, a Hołownia  nie bedzie składał żadnych formalnych skarg.

Dożyliśmy sytuacji, gdy Kościół piętnuje publicznie swojego wiernego pomijając przy tym wszystkie zasady spowiedzi. Na dodatek w ten sposób znowu uprawia politykę.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie