Polityka i Społeczeństwo

Ksiądz każe dzieciom podpisać bulwersujące oświadczenie przed przystąpieniem do bierzmowania. Chodzi o Strajk Kobiet

Strajk Kobiet jest tak straszny, że jest najstraszniejszy ze wszystkich najstraszniejszych strachów. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego…

Za publikowanie na Facebooku postów na temat demonstracji Strajku Kobiet, 14 latek z Krapkowic był nachodzony i straszony przez policję. W Ropicy Polskiej uczniowie są szantażowani przez proboszcza. Strajk Kobiet jest tak straszny, że jest najstraszniejszy ze wszystkich najstraszniejszych strachów. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego…

Z redakcją portalu Gorlice24.pl skontaktowali się oburzeni rodzice, których dzieci mają w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania w Ropicy Polskiej.

Uczniowie otrzymali do podpisania oświadczenie, a brak podpisu i zleconych przez proboszcza czynności będzie skutkował odmową udzielenia sakramentu.

Ja, niżej podpisany(a) kandydat (kandydatka) do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. “strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcie(a). Usunąłem (usunęłam) już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu ……. Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO – czytamy.

Takie kartki z oświadczeniem pojawiły się w domach uczniów Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej. Jest w tym duży ładunek szantażu i łamania charakterów. Skojarzenie? W dawnych czasach SB dawała do podpisu lojalki i wydać, że proboszcz dziarsko czerpie z takich praktyk. Wielebny pewnie nawet nie jest świadomy, jak marną przysługę oddaje Kościołowi. Taki przymus o charakterze pogróżki przyciąga młodzież do Kościoła czy raczej buduje ich laicyzację?

Źródło Gorlice24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie