Polityka i społeczeństwo

Krzysztof Ziemiec nie wytrzymał krytyki. Ostry atak prezentera reżimowych mediów

Ostry atak na WOŚP w TVP zaczyna przynosić nieoczekiwane owoce. Skandaliczna animacja pokazująca Jurka Owsiaka przynoszącego znaczone Gwiazdą Dawida banknoty Hannie Gronkiewicz-Waltz wzburzyła internautów. Słynący z satyry propagandy Telewizji Publicznej w stylu Korei Północnej profil TVΠ Korea, podał dalej opisujący sprawę artykuł z opisem “Krzysztof Ziemiec lubi to!”, wywołując do tablicy gwiazdę mediów publicznych. Reakcja dziennikarza na tak prostą zaczepkę przerosła jednak wszelkie oczekiwania. Dziennikarz bowiem nie wytrzymał i zaatakował profil, żądając zdjęcia wpisu w mało kulturalnych słowach “Skasuj ten głupi wpis szczujnio!!!”.

Krzysztof Ziemiec poczuł się bardzo głęboko urażony powiązaniem z omawianym materiałem, ponieważ twierdzi, że nie ma z nim nic wspólnego, a takie zestawianie jest zwykłym “fejkiem”.

Technicznie dziennikarz ma, co warte podkreślenia, rację – żenującą “satyrę” pokazano w programie publicystycznym TVP Info “Minęła 20”, który prowadzi znany ze swojego oddania władzy Michał Rachoń. Trzeba zatem zachować ostrożność z odpowiedzialnością zbiorową. Jednak internauci zarzucają dziennikarzowi, że ciężko mu tak zdecydowanie odcinać się od materiału stacji, w której pracuje, ponieważ w “Wiadomościach”, które często prowadzi, w zasadzie codziennie są emitowane materiały o skandalicznym poziomie manipulacji i szczucia oponentów władzy. Jednak w studiu Ziemiec niewzruszenie czyta partyjny przekaz dnia. Najwyraźniej jednak Krzysztof Ziemiec nie identyfikuje się ze znaczną częścią wydźwięku swojego pracodawcy, a kolejne wpisy pokazują, jak bardzo dziennikarz poczuł się głęboko dotknięty wiązaniem z wymierzoną w WOŚP “satyrą”. W odpowiedzi na wpis posła Cezarego Tomczyka, że dziennikarze TVP dają zgodę swoim (czasem byłym) autorytetem na takie praktyki, Ziemiec odpisał:

To co Pan napisał jest tak okropne, że nie warto tego komentować… Powiem jedno, nie jest godne funkcji jaką Pan pełni! Co ja mam z tym filmikiem wspólnego!!!! Posługuje się Pan wpisami jakiegoś hejtetskiego konta które po ubecku przykleiło mnie do tego! Pan, poseł RP?!!!!”

Obserwując działalność Krzysztofa Ziemca na tle innych gwiazd TVP, warto odnotować jedną rzecz. Choć dziennikarz nie opuścił redakcji TVP, mimo jej dramatycznego upadku standardów, to choćby w jego pracy w RMF FM, gdzie prowadzi własne wywiady, widać wyraźnie, że znacznie chętniej niż redakcyjni koledzy potrafi sięgać po także te mniej wygodne dla gości ze strony rządowej pytania. Zatem tak emocjonalną reakcję Krzysztofa Ziemca można interpretować tym, że wewnętrznie wcale nie jest zwolennikiem wielu zachodzących w TVP zjawisk, a może i samego hejtu na WOŚP, ale zapewne nie ma odwagi odjeść. To ostatnie mogłoby być utrudnione, ponieważ jego dotychczasowa kariera spaliła za nim mosty do wielu innych, niezależnych od władzy mediów.

 

fot. wiadomości.tvp.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie