Kultura

Krzysztof Skiba mocno o artystach narzekających na brak dochodów. “Jęczą jak stare baby”

Krzysztof Skiba krytykuje artystów

Koronawirus rozprzestrzenia się po Polsce. W ramach walki z epidemią zaleca się pozostanie w domach i unikanie spotkań w większym gronie, dlatego odwołano wydarzenia sportowe i kulturalne, zamknięto kina i teatry. Brak imprez i spektakli odbija się na artystach, którzy narażeni są na straty finansowe. Krzysztof Skiba dziwi się jednak skargom gwiazd ekranu i estrady. Głosy te porównał do „jęczenia starych bab”.

Krzysztof Skiba mocno o artystach. „Wielu innym jest gorzej”

Krzysztof Skiba znany jest z tego, że nie gryzie się w język. Nie inaczej jest tym razem. Muzyk dosadnie wypowiedział się o swoich kolegach z artystycznej branży, którzy zwracają uwagę, że wprowadzone przez rząd obostrzenia przyczynią się do uszczuplenia ich budżetów. Ci, którzy nie mają etatu, a dostają honoraria za konkretne występy, nie mogą w najbliższym czasie liczyć na zarobek. Jak długo? To właśnie trudno określić. Sytuacja jest dynamiczna. Zamknięcie teatrów i zakaz zgromadzeń może potrwać jeszcze kilka tygodni.

Zdaniem Skiby narzekanie na obecną sytuację po zaledwie kilku dniach jest przesadne i egoistyczne.

Podstawowa przyzwoitość każe, aby w ciężkich czasach nie myśleć tylko o sobie. Wielu innym JEST i BĘDZIE o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku MNIEJ kasy – napisał muzyk na swoim profilu na Facebooku.

Krzysztof Skiba namawia do refleksji

Głosy niezadowolenia celebrytów Skiba porównał do „jęczenia starych bab u lekarza” i „stękania dziadów kościelnych”. Muzyk zauważa, że w trudnej sytuacji są przedstawiciele wielu branż. A ci artyści, którzy za występ inkasowali spore sumy i powinni docenić swoją sytuację. W przeciwieństwie do wielu innych, mieli przynajmniej możliwości przygotować się do trudnej sytuacji i odłożyć część zarobków na czarną godzinę.

Do chóru narzekających zapisali się wykonawcy, którzy za jeden koncert biorą po 60 tys. zł i więcej. Kobieta z dyskontu pracuje na takie honorarium przez rok albo i dłużej. Co robiliście przez całe życie? Czemu nie odłożyliście pieniędzy jak wszystkie kurki z monetą były odkręcone? Po cholerę kupowaliście drogie auta i braliście kredyty jak idioci? Wiewiórka jest mądrzejsza od was, bo wie, że trzeba sobie schować orzeszka na zimę – dosadnie komentuje Krzysztof Skiba.

Muzyk zauważa też, że z obecnej sytuacji można wyciągnąć wnioski na przyszłość. Namawia do refleksji i próby przemyślenia trybu swojego dotychczasowego życia.

Być może warto zadumać się nad kruchością życia, przypomnieć sobie starą prawdę, że jesteśmy tylko pasażerami w tym pociągu pędzącym przez czas, a samo życie nie polega tylko na fajnej imprezie z kokainą pod nosem i bentleyem pod pachą – pisze artysta.

Na koniec swojego wpisu Krzysztof Skiba zaapelował do narzekających artystów, aby w zaistniałych okolicznościach pomogli tym, którzy znaleźli się w gorszej sytuacji.

Nic się nie stanie. Damy wszyscy radę. Wytrwamy! Tylko już bez tego fałszywego jęczenia proszę. I pomóżcie tym, którzy mają w życiu mniej szczęścia niż wy. To was uskrzydli – zakończył swój mocny wywód.

Źródło: Facebook, zdjęcie: screen/ YouTube/ SuperExpress

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie