Kultura Po godzinach

Krzysztof Kowalewski nie oszczędza rządu PiS. Zobaczcie, jak nazwał Andrzeja Dudę

Screen/ YouTube/ Świadkowie Epoki

Krzysztof Kowalewski udzielił wywiadu, w którym dosadnie wypowiedział się na temat rządów PiS. Nie zabrakło porównań obecnej władzy do tej z czasów PRL.

Krzysztof Kowalewski, wybitny polski aktor, udzielił obszernego wywiadu tygodnikowi „Polityka”. Jednym z tematów rozmowy była polityczna sytuacji w Polsce. Kowalewski nie gryzł się w język – dosadnymi słowami oceniał dziania rządu.

Rząd PiS porównał do władzy z czasów PRL.

Spod jednej gwiazdy jest ta i tamta władza. Mentalność mają kropka w kropkę jak ci z PRL, wiem, bo się na tamtych i na tych napatrzyłem. Kurski to jest człowiek mentalnie rodem z Radiokomitetu. Morawiecki to byłby idealny dyrektor zjednoczenia – powiedział aktor. Jego zdaniem podobnie brzmi nawet styl wypowiedzi obu władz.

Ta propaganda sukcesu, te ordynarne kłamstwa: „W tym roku specjalnie nie zrealizowaliśmy planu, żeby w przyszłym móc zrealizować od razu dwa”. No przecież to jest ten język. Te same tanie chwyty – zauważa Kowalewski. W mocnych słowach ocenia Andrzeja Dudę – nazywa go „aparatczykiem”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie