Polityka i Społeczeństwo

Krzysztof Brejza na tropie kolejnego oszustwa. Rządzący myśleli, że to nigdy nie wyjdzie na jaw?

Zapewne każdy z naszych czytelników pamięta, że ministrowie rządu Beaty Szydło mieli przekazać swoje słynne nagrody na rzecz organizacji charytatywnych. Czy to zrobili?

Caritas Polska poinformowało, ilu ministrów rządu Beaty Szydło wpłaciło równowartość swoich nagród na rzecz tej kościelnej organizacji. Okazuje się, że na Caritas wpłynęło ponad 650 tys. zł od 12 z ponad 20 ministrów. Przypomnijmy, że mowa o politykach, którzy zostali nagrodzeni przez szefową rządu w latach 2016-2017. Co ciekawe, jak na Twitterze wskazuje poseł Brejza, jest to zaledwie 10% wypłaconych nagród dla wszystkich ministrów i wiceministrów, będących wtedy członkami rządu. Czy to oznacza, że nawet ta 12 ministrów nie wpłaciła pełnych kwot?

x

x

x

x

x
x

Wpływy od polityków na rzecz Caritasu

Politycy przekazali na rzecz Caritasu łącznie 656 946,82 zł. Jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna, środki te zostaną przekazane na programy “Tornister Pełen Uśmiechów”, który umożliwia zakup, wyposażenie i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych najuboższym dzieciom oraz “Skrzydła”, polegający na wspieraniu i wyrównywaniu szans młodzieży szkolnej.

Czy to dar z dobroci serca? Oczywiście, że nie! Warto pamiętać, że to pokłosie słów Jarosława Kaczyńskiego, który niejako wymusił na ministrach przekazanie nagród Caritasowi, gdy wokół nagród zrobiło się głośno w mediach. Prezes PiS zapewnił wtedy, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu oddadzą środki na rzecz Caritasu.

Skoro docelową organizacją miał być Caritas, teraz okazuje się, że spora część szefów resortów w ogóle zignorowała naciski Kaczyńskiego.

Zresztą słynny  nakaz prezesa PiS był wykonywany ze sporym oporem. Pieniądze miały trafić na konta Caritasu już w maja 2018 roku. Tymczasem w sierpniu 2018 roku z odpowiedzi Caritas na pytania Krzysztofa Brejzy wynikało, że organizacja nie rejestrowała takich wpłat. Do dziś – jak teraz już wiemy – nadal spora część ministrów nie oddała swoich nagród. W końcu im „się należały”, jak mówiła wtedy otwarcie Szydło, gdy sprawa trafiła na forum Sejmu.

Dojna zmiana

Sprawa nagród powraca nieprzypadkowo teraz, gdy na jaw wyszły przeloty marszałka Kuchcińskiego, który przewoził rządowym samolotem swoją rodzinę. Może dojść do wniosku, że PiS tworzy z Polski własny folwark. Jak odpowiedzą na to podatnicy? Przekonamy się w październiku.

Źródło: Gazeta.pl / ekai.pl

fot. flickr/Sejm RP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie