Polityka i Społeczeństwo

Krzysztof Brejza kontratakuje w sprawie inwigilacji. Do gry włączy się największy wróg PiS?

Krzysztof Brejza, który był inwigilowany systemem Pegasus, skierował do NIK wniosek o „przeprowadzenie pilnej kontroli legalności, celowości, rzetelności zastosowania cyberbroni”.

Agencja Associated Press poinformowała, że w 2019 roku doszło do zhakowania telefonu Krzysztofa Brejzy, obecnego senatora KO. Oznacza to, że polityk, który był wówczas szefem sztabu PO, był inwigilowany w czasie kampanii wyborczej.

33 potwierdzone włamania Pegasusem w kampanii wyborczej (…) Trudno się dziwić, że stosując takie metody PiS wygrał wybory – skomentował sprawę Krzysztof Brejza.

W poniedziałek senator poinformował, że skierował do Mariana Banasia, szefa Najwyższej Izby Kontroli, wniosek o „przeprowadzenie pilnej kontroli legalności, celowości, rzetelności zastosowania cyberbroni”.

Przez pół roku, non stop, dwadzieścia cztery godziny na dobę byłem szpiegowany. To nie były legalne działania, to było użycie cyberbroni, której powinno się używać przeciwko terrorystom, wobec polityka opozycji – uzasadnia swój wniosek Brejza. Jak podkreślił, obecnie „jedynie NIK może sprawdzić celowość, legalność zastosowania cyberbroni w kampanii wyborczej”. Brejza wnioskuje też o wskazanie kosztów operacji, która „musiała być przeprowadzana za wiedzą kierownictwa PiS”. Polityk chce wiedzieć, do kogo trafiały dane zbierane Pegasusem.

Na temat afery podsłuchowej wypowiedział się niedawno Jarosław Kaczyński. W wywiadzie dla Interii lakonicznie stwierdził, że „sprawdzi sprawę”, a potem pokusił się o złośliwy komentarz.

Panowie, półżartem to mogę tylko doradzić używanie takiego telefonu, jaki mam ja. Stary, wysłużony, choć chyba może filmować, jak się naciśnie odpowiedni przycisk – stwierdził prezes PiS.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie