Polityka i Społeczeństwo

Krzysztof Bosak przedstawił swoją nadzieję dla świata. Kluczem jest…niska rozrodczość liberałów

Fot. Youtube

Krzysztof Bosak optymistycznie patrzy na przyszłość świata. Na czym opiera swą nadzieję? Wygląda na to, że kluczem do nowego, lepszego świata jest… niska rozrodczość osób o liberalnych poglądach.

Krzysztof Bosak opublikował tweet, w którym przedstawił zaskakującą teorię. Stwierdził, że dobrą wiadomością jest „niska rozrodczość osób ze złymi przekonaniami to akurat dobra wiadomość”.

Dlaczego? Bo jeżeli kobiety o liberalnych poglądach będą rodziły mniej dzieci, niż konserwatystki, to w przyszłości będzie więcej osób o prawicowych poglądach i ułożą one świat według tego – słusznego według Bosaka – światopoglądu.

Niska rozrodczość osób ze złymi przekonaniami to akurat dobra wiadomość. Jeden z obecnych na Twitterze ekonomistów pisał, że w USA to zbadano i wyszło, że konserwatyści stale korygują w górę swój odsetek społeczny poprzez wyższą dzietność od liberałów. Oby i w Polsce tak było – napisał lider Konfederacji.

Wpis Bosaka nawiązywał do konfliktu w sprawie prawa aborcyjnego i okładki magazynu „Polityka”, na której znalazło się hasło „W takim kraju nie rodzę”. Refleksja lidera Konfederacji nie spotkała się z ciepłym przyjęciem, on sam usunął wpis i opublikował potem kolejny, przeredagowany. Jak tłumaczył – po to, by „progresywiści nie mogli udawać, że nie zrozumieli”. W nowym poście Bosak zmienił początek – napisał, że „dobrą wiadomością” jest „wyższa rozrodczość osób z dobrymi przekonaniami”. Sens jednak pozostał ten sam – pro life ograniczony dla konserwatystów. Kontrowersji więc Bpsak nie uniknął.

Nie, nie uważam, że poglądy rodziców determinują poglądy dzieci. Tak, uważam że jest pomiędzy nimi silna korelacja. Tę korelację nazywamy przekazywaniem kultury i tradycji – tłumaczył się w kolejnych komentarzach.

– Tylko trzeba dbać o formowanie konserwatywnych wspólnot i struktur społecznych żeby realnie przekazywać swój system wartości i doświadczenie życiowe, bo oczywiście druga strona rekrutuje narybek głównie spośród dzieci, których sama nie wychowała – analizował.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie