Polityka i Społeczeństwo

Kryzys Rydzykowi niegroźny. Trudno uwierzyć, ile milionów złotych zebrała jego fundacja z darowizn

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Czy Tadeusz Rydzyk może być zadowolony? Ze sprawozdania finansowego jego fundacji Lux Veritatis wynika, że z samych darowizn zebrała ponad 30 mln złotych. To jednak mniej, niż w poprzednim roku

Fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk, opublikowała sprawozdanie finansowe za rok 2019. Wynika z niego, że przychody fundacji w 2019 roku sięgnęły 45,5 mln złotych. O Rydzyku nie zapominają odbiorcy jego mediów.

Aż 30,7 mln złotych pochodzi z darowizn od słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam. To imponująca kwota, choć – jak wyliczył portal Onet – wpływy z darowizn zmniejszyły się o 10,2 procent względem roku 2018.

Wzrosły za to przychody z działalności gospodarczej – o ok. 7 mln złotych. Blisko milion złotych przychodu przyniosła działalność sklepu internetowego z dewocjonaliami. Ogółem zysk netto fundacji wyniósł 1,3 mln złotych. W 2018 było to jednak niemal trzykrotnie więcej – 3,3 mln złotych.

O. Rydzyk wydaje się skutecznym i szczęśliwym biznesmenem – nie każdy dostaje miliony od rządu i samochody od bezdomnych. I nawet jeśli darowizn jest trochę mniej, to czy można narzekać na uzyskane tak 30 mln złotych?

Na początku pandemii redemptorysta apelował do słuchaczy o wpłaty, przekonywał, że jego media mogą bez darowizn upaść. Na szczęście udało mu się przetrwać ten trudny czas. Czy będzie zadowolony z przyszłorocznego sprawozdania?

Źródło: WP, Wirtualne Media 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie