Krystyna Pawłowicz znów wojuje w internetach, tym razem starła się z sędzią. „Proszę o zaprzestanie mącenia”

Sędzia Krystyna Pawłowicz – ze szkodą dla niej samej – nie potrafi czasami zamilknąć. Tym razem starła się w social mediach z sędzią Kamilem Zaradkiewiczem. Poszło o Trybunał Konstytucyjny.

Pawłowicz vs. Zaradkiewicz

Sędzia Zaradkiewicz odniósł się w social mediach do tytułu artykułu na portalu rp.pl.

Czytamy tam o „spotkaniu w Trybunale Konstytucyjnym bez pełnego składu”.

– Wygląda na to, że najwyższy czas rozważyć podjęcie decyzji w interesie publicznym i dla dobra Trybunału Konstytucyjnego – napisał Zaradkiewicz.

– Jeśli jest się szefem (prezesem) instytucji państwowej, którą nie jest się w stanie skutecznie kierować, to wyjście honorowe dla dobra publicznego może być tylko jedno – rezygnacja – dodał w drugim wpisie.

 

Na reakcje na posty sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz nie trzeba było długo czekać.

– Panie sędzio SN K. Zaradkiewicz, mimo, iż mnie pan zablokował,proszę o zaprzestanie MĄCENIA w sprawach Trybunału Konstytucyjnego i pouczania jego Prezesa. Proszę pilnować Sądu Najwyższego według swej kompetencji. Proszę nie brać udziału w anarchizowaniu struktur RP – czytamy w tweecie byłej posłanki PiS (pisownia oryginalna).

– Panie sędzio K. Zaradkiewicz,w czyim imieniu wtrąca się pan tak jaskrawo w atak na TK? Kto pana upoważnił do bezprawnych nacisków na Prezes TK Julię Przyłębską?  – dodała prof. Pawłowicz (pisownia ponownie oryginalna – jak widać pani sędzia interpunkcji się nie kłania).

Konflikt w środowisku prawniczym

Konflikt w środowisku prawniczym trwa od kilku lat, niemal od samego początku rządów PiS. Ze szkodą dla całego kraju, dodajmy. Co gorsza, nic nie wskazuje, by spór ten został został wkrótce zakończony. Nawet potencjalne zwycięstwo obecnej opozycji w kolejnych wyborach parlamentarnych może nie pomóc.

Sama Pawłowicz uchodzi zaś za jedną z najzagorzalszych fighterek obozu rządzącego. Było to widać, gdy pracowała jako posłanka, ale też od momentu, gdy została sędzią TK. Doszło wręcz do tego, że niektórzy zaczęli jej zarzucać, iż nie powinna wypowiadać się w tak ostry sposób, bowiem pełnią taką, a nie inną funkcję, która wymusza na niej bezstronność.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *