Polityka i Społeczeństwo

Krystyna Pawłowicz znów szokuje. Tym razem zaatakowała Polaków, którzy biorą udział w zbiórkach WOŚP

Krystyna Pawłowicz znów odleciała. Ten wpis dobitnie pokazuje, kto przegrał wczorajsze wybory
Fot. Flickr

W niedzielę 13 stycznia będzie miał miejsce 27. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja Jerzego Owsiaka zbiera pieniądze na doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Być może uda się pobić zeszłoroczny rekord zebranych ponad 126 mln złotych. Ciekawe, czy znów negatywna kampania rządzących i przyjaznych im mediów zmobilizuje darczyńców do hojności? Do Finału pozostał niespełna miesiąc, a o WOŚP jakby ciszej. 

Ciszej, to nie znaczy zupełnie spokojnie. Swoją kontrowersyjną tezę odnośnie niewątpliwego sukcesu Orkiestry wyraziła skonfliktowana od lat z Owsiakiem posłanka Krystyna Pawłowicz, odnosząc się do czwartkowego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie o znieważenie. Posłanka twierdziła, że Jerzy Owsiak przyczynił się do powstania internetowego „Ruchu Wyp… Krystyny Pawłowicz w Kosmos”, którego członkowie publikowali nieprzychylne wobec posłanki komentarze i materiały. Podczas rozprawy w połowie listopada Owsiak zeznał, że „nie ma z tym ruchem nic wspólnego”. Przekonywał, że nie jest jego założycielem, ani administratorem. Sam zainteresowany nazywał ten ruch „Ruchem Wysłania Krystyny Pawłowicz w Kosmos”. 

Sędzia Krzysztof Świderski zobowiązał Owsiaka do przeproszenia Krystyny Pawłowicz za zorganizowanie konkursu na rozszerzenie skrótu RWKPWK oraz inne wypowiedzi m.in. dotyczące „stosowania przez Pawłowicz zasad z PRL-u”. Wyrok nie jest prawomocny.

Internauci skomentowali wyrok nie szczędząc przychylnych komentarzy pod adresem organizatora WOŚP oraz krytycznych wobec posłanki. Jeden z nich skomentowała osobiście sama Pawłowicz.

 

Niedługo trzeba było czekać, a posłanka się rozpędziła. Kilka godzin później znów oberwało się mieszkańcom dużych miast, tym razem za ich “niewłaściwe wybory” lokalnych władzy. Wygląda zatem na to, ze dla Pawłowicz tam gdzie z „nienawiści” ludzie wspierają solidarnie szczytną akcję, tam wybierają także samorządy „robiące duże podwyżki i wycofujące się z obietnic”, więc sami są sobie winni.

Twarde prawo, ale prawo. Wyrok można tłumaczyć szczęśliwym dla Pawłowicz losowaniem sędziego, który już raz przychylnie wyrokował w jej sprawie, ale należy przyjąć go z pokorą. Internetowi zwolennicy Jerzego Owsiaka swoimi komentarzami ani nie pomogą frontmanowi Orkiestry, ani nie zatrzymają potoku niemądrych słów Krystyny Pawłowicz. Nie ta liga, najlepiej nie wdawać się w dyskusję, a dorzucić nieco do puszki, motywując się dobrem dzieci w imię pięknej, solidarnej akcji łączącej lepiej niż apele jakiegokolwiek polityka. 

I choć, wbrew przekonaniu niektórych, sprzęt sfinansowany przez Orkiestrę to tylko kropla w morzu potrzeb, siła WOŚP tkwi wyjątkowym potencjale do pozaideowego łączenia najmniejszych nawet społeczności i ich aktywizowania. Gdy i tu będzie miejsce na podział cała idea weźmie w łeb. Czuję, że nie bez powodu WOŚP wspiera dzieci – tym współczuć jest najprościej i nikt nie żywi wobec nich „nienawiści”.

fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=„pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie