Po godzinach

Krystyna Pawłowicz komentuje sprawę wypłaty dla pierwszej damy. Zgadzacie się z nią?

Niedawno posłowie procedowali ustawę, która miała wprowadzić m.in. wypłatę dla żony Andrzeja Dudy – Agaty. Miałaby ona zarabiać prawie 18 tysięcy złotych. Pomysł wywołał kontrowersje. Sprawę skomentowała Krystyna Pawłowicz.

Pierwsze Damy o sytuacji Agaty Dudy

Głos w sprawie zabrała też m.in. Danuta Wałęsa, która dość kąśliwie odniosła się do “afery”, twierdząc, że Agata Duda jest “biedna” – oczywiście w sarkastycznym tonie. Jolanta Kwaśniewska dodała, że pensja dla pierwszych dam powinna zostać wprowadzona, ale w zamian musiałyby dojść konkretne obowiązki.

W obronie prezydentowej stanęła zaś Krystyna Pawłowicz. Uważa ona, że pomysł wypłacenia pensji żonie prezydenta krytykują ludzie, którzy są przysłowiowym psem ogrodnika. 

Co do Pierwszej Damy, to przecież tu nie chodzi o podwyżkę, ale w ogóle o zapłacenie za realnie wykonywaną pracę, jak urzędnikowi – twierdzi Pawłowicz. – Ludzie o słabszej sytuacji finansowej zwykle nie chcą, by innym w ogóle za coś płacić, ale żona Prezydenta przecież pracuje i, jak wszystkim, należy jej się zapłata – dodała.

Za co te pieniądze?

Jeden z internautów zauważył, że Agata Duda zbyt mało robi, by pobierać pensję.

Nie przypominam sobie inicjatyw Pierwszej Damy za poprzedniej kadencji (poza kilkoma wyjazdami w reprezentacji) za które powinna pobierać opłatę. Więcej na tym stanowisku robiła śp. Maria Kaczyńska i pani Kwaśniewska, a nie pobierały pieniędzy – napisał.

Na odpowiedź Pawłowicz nie musiał było długo czekać: – Za okres urzędowania mężów i pracy w ich kancelariach nie płaci ZUS, bo nie ma czego. Nie ma “pracy” i po kadencjach są jeszcze poszkodowane przez to “niewypracowaną” emeryturą. To, że dawniej tak traktowano pracę żon prezydentów, nie znaczy, że taki sprzeczny z prawem stan ma trwać – podsumowuje Pawłowicz.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie