Polityka i Społeczeństwo

KRRiT zasypana skargami na TVP. Chodzi o liczne ataki rządowej stacji na Donalda Tuska

screen YouTube

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zasypana skargami na TVP. Chodzi o materiały telewizji rządowej na temat Donalda Tuska. Odkąd były premier wrócił do polskiej polityki, TVP nie ustaje w atakach na niego.

Jak informuje Gazeta.pl, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 29 skarg na wydanie „Wiadomości” TVP z 19 lipca i 9 skarg na wydanie z 20 lipca. Chodzi oczywiście o materiały atakujące Donalda Tuska, które sztandarowy program informacyjny telewizji rządowej z lubością publikuje odkąd Tusk wrócił do polskiej polityki.

Postępowanie jest w toku, KRRiT podjęła w tej sprawie rutynowe działania. Rada wystąpiła do nadawcy o przekazanie materiałów i stanowisko w odniesieniu do postawionych zarzutów. Po analizie tych dokumentów KRRiT oceni zasadność zarzutów skarżących – powiedziała portalowi Gazeta.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

Czego konkretnie dotyczą skargi? Przykładowo, w wydaniu z 19 lipca gospodyni „Wiadomości” Edyta Lewandowska pytała, „czy Tusk wykorzysta kampanię kłamstw, by odzyskać władzę”. W programie pojawił się też materiał pt. „Ruski ład Donalda Tuska”, gdzie stwierdzono, że wraz z byłym premierem do Polski „powróciły obawy, polityczny hejt i kampania nienawiści”. „Wiadomości” sugerowały też, że Tusk wrócił do kraju, bo „skończyły się intratne stanowiska w Brukseli”.

Dzień później informacyjny program TVP straszył, że „Tusk zabierze pieniądze Polakom”. Sugerowano zagmatwaną intrygę, jakoby decyzje TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN były częścią operacji, wspierającej Tuska w przejęciu władzy w Polsce. Ponadto TVP wskazywało, że przemówienie byłego premiera w Gdańsku było „pełne kłamstw i manipulacji”, a ludzie ziewali, słuchając go.

TVP dwoi się i troi, by obrzydzić Donalda Tuska, ale czy te starania mają sens? Przecież telewizję publiczną oglądają już tylko zwolennicy PiS, którzy do lidera PO i tak nie pałają sympatią. Tusk miał rację – rządowa telewizja zrobiłaby lepiej, gdyby choć połowę czasu przeznaczonego na ataki wykorzystała na promocję szczepień…

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie