Polityka i Społeczeństwo

Krótka pamięć Kaczyńskiego. Niedawno sam to zachwalał, dziś bezlitośnie wskazuje winnych. “Błędem było powierzenie…”

kongres
Flickr.com/PiS

Jeszcze niedawno Jarosław Kaczyński z szerokim uśmiechem promował Polski Ład. Dziś szuka winnych fiaska sztandarowego programu PiS. I znalazł ich.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Kaczyński skomentował porażkę z wprowadzeniem Polskiego Ładu. Wicepremier przyznał, że „jeśli chodzi o podatki zaczęło się nie najlepiej”. A więc błędów jest świadomy.

Mamy tę cechę, różniącą nas w moim głębokim przeświadczeniu od opozycji, że nie przeczymy faktom. To trzeba naprawić. Wyciągnięto już część konsekwencji personalnych, bo tu popełniono naprawdę bardzo poważne błędy – powiedział Kaczyński. Jak stwierdził, poprawki zostaną wdrożone w ciągu… 2-3 miesięcy. To dużo, jak na tak forsowany program. I udowadnia, że Polski Ład od początku był bublem i należało posłuchać ekspertów, którzy zalecali stopniowe wdrażanie zmian.

Kaczyński uważa, że „fundamentalnym błędem” było powierzenie przygotowywania zmian w systemie podatkowym ludziom, którzy „byli całkowicie niezainteresowani w tym, by przedsięwzięcie się udało”.

Nie mówię tutaj o panach ministrach, młodych ludziach, którzy nadzorowali to przedsięwzięcie, tylko mówię o tych, którzy to realnie przygotowali, bo przecież to jest przygotowywane przez departamenty, przez ludzi, którzy pełnią różne ważne, merytoryczne funkcje, w tym wypadku w Ministerstwie Finansów – wyjaśnił Kaczyński.

Część błędów wynikała z braku wiedzy, pomyłek, niezbyt skupionej uwagi, jeśli chodzi o przygotowywanie zmian, ale część jest tak oczywista, że są to efekty braku dobrej woli, ale za to się odpowiada. Tutaj wnioski zostały w dużej mierze wyciągnięte – ocenił prezes, co sugeruje, że zostaną wyciągnięte kolejne konsekwencje personalne.

Czytaj również:

Źródło: Polskie Radio 24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie