Polityka i Społeczeństwo

Krajobraz po wyroku TK Przyłębskiej. Poseł Kropiwnicki mocno dokłada do pieca

Sejm

Opozycja nie szczędzi gorzkich słów pod adresem Trybunału Konstytucyjnego po jego kolejnych występach. Poseł Platformy Obywatelskiej mocno dołożył do pieca.

Trybunał Konstytucyjny, pod światłym przewodem Julii Przyłębskiej orzekł, że przepis pozwalający Rzecznikowi Praw Obywatelskich pełnić funkcję po upływie kadencji jest niezgodny z konstytucją. Opozycja nie szczędzi gorzkich słów.

Upolityczniony “Trybunał” jak zwykle na posterunku.

W służbie władzy. Po co? Żeby pozbyć się “niewygodnego” Adama Bodnara, który przez całą kadencję również stał na posterunku. W służbie obywatelom. Niestety, niszczenie niezależnych instytucji trwa – skomentował Rafał Trzaskowski.

Trybunał Konstytucyjny dał trzy miesiące ustawodawcy, aby dostosować obowiązujące prawo do wymogów konstytucji – Mam nadzieję, że Sejm dokona nowelizacji ustawy i stworzy taką sytuację, w której będziemy mieli osobę tymczasowo pełniącą funkcję RPO – mówi poseł PiS Marek Ast w rozmowie z RMF FM. Posłowie PiS zapewniają, że projektu ustawy jeszcze nie ma, ale między zdaniami poseł Arkadiusz Mularczyk sugeruje, że tymczasowego Rzecznika mógłby wskazywać np. prezydent.

Opozycja nie ma zamiaru pracować nad ustawą wprowadzają tymczasowego Rzecznika Praw Obywatelskich po decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej nazywa to “oszustwem konstytucyjnym” i ostro dokłada do pieca.

To jest opinia kuchenna Julii Przyłębskiej, którą pewnie wysmażyła razem z Kaczyńskim przy jakimś deserze, tudzież schabowym. Niestety jest to pogłębianie kryzysu konstytucyjnego i to jest oszustwo. Rzecznik jest Rzecznikiem do czasu wyboru nowego. I tyle – grzmi w rozmowie z RMF FM.

Takie opinie pojawiają się od momentu, gdy Jarosław Kaczyński powiedział, że Julia Przyłębska jest jego odkryciem towarzyskim. Szef PiS podkreślał, że bardzo lub u niej przebywać. Prezes opowiadał o tym w programie “Pytanie na śniadanie” w publicznej telewizji.

Źródło RMF FM

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie