Polityka i Społeczeństwo

Kowalski podpadnie Kaczyńskiemu i Ziobrze? Polityk wskazuje, kto jest odpowiedzialny za falstart Polskiego Ładu

Kwestie odpowiedzialności za Polski Ład i za wszelkiego rodzaju błędy, nawet jeżeli są naprawiane, należą do przywódców Zjednoczonej Prawicy, czy to pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, pana ministra Zbigniewa Ziobry, czy pana premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział Janusz Kowalski w “Onet Opinie”. – Jestem zwolennikiem odpowiedzialności politycznej. Jak byłem wiceministrem, chciałem zawsze być odpowiedzialny politycznie i proszę mnie rozliczać za to – dodał.

Kowalski chce rozliczeń za błędy w Polskim Ładzie?

Onet przeprowadził wywiad z Januszem Kowalskim. Tematem były błędy związane z Polskim Ładem.

Poseł powiedział wprost: “kwestie odpowiedzialności za Polski Ład i za wszelkiego rodzaju błędy (…) należą do przywódców Zjednoczonej Prawicy, czy to pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, pana ministra Zbigniewa Ziobry czy pana premiera Mateusza Morawieckiego”.

Dziennikarz portalu starał się go docisnąć i dopytać, czy ktoś powinien odpowiedzieć za błędy w reformie podatkowej.

Jestem zwolennikiem odpowiedzialności politycznej. Jak byłem wiceministrem, chciałem zawsze być odpowiedzialny politycznie i proszę mnie rozliczać za to – odpowiedział poseł. – Jestem przekonany, że pan premier Mateusz Morawiecki w najbliższych dniach zrobi audyt i podejmie decyzje personalne w tej sprawie. Ja nie wiem, kto operacyjnie, który z wiceministrów za to odpowiadał – dodał.

Wielka wpadka władzy

Polski Ład miał być wielką reformą podatkową, która w założeniu miała chyba pomóc PiS-owi odzyskać popularność i dawne poparcie rzędu ok. 40 proc. Tyle że program okazał się katastrofą. Ma wiele luk, dodatkowo skomplikował i tak niełatwy już system podatków w naszym kraju.

Efektem powyższego będą chyba dalsze spadki sondażowe PiS-u. Przekreśla to więc chyba ewentualne przedterminowe wybory parlamentarne. Te Zjednoczona Prawica może ponownie by wygrała, ale mogłaby nie mieć już większość do samodzielnego rządzenia. Musiałaby budować z kimś koalicję – z Nową Lewicą lub z Konfederacją.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie