Polityka i Społeczeństwo

Kowalski brnie dalej w “aferze nożowej”. Domaga się kolejnych “restrykcji” dla Rady Medycznej

Janusz Kowalski nie ustępuje – obstaje przy swoim twierdzeniu, że prof. Andrzej Horban groził mu nożem. Poseł apeluje, by członkowie Rady Medycznej dostali zakaz wypowiadania się w mediach.

Janusz Kowalski zaskoczył wszystkich, gdy w programie „7. Dzień Tygodnia” na antenie Radia Zet zdradził, że prof. Andrzej Horban groził jemu i posłance Annie Siarkowskiej nożem.

Poseł został poproszony o doprecyzowanie – wszak to poważna sprawa! – a jego wyjaśnienia wywołały konsternację w studio. Co więc tak przeraziło polityka Solidarnej Polski?

Publiczna deklaracja pana profesora o tym, że otwiera mu się nóż i chętnie by tego noża w stosunku do posłów użył – wyjaśnił Kowalski. Wypowiedź szybko stała się internetowym hitem, a sam Kowalski został bohaterem memów, w których kpiono z dosłownego traktowania związków frazeologicznych.

Politykowi jednak nie jest do śmiechu i twardo obstaje przy swoim.

Pan prof. Andrzej Horban powiedział wprost w stosunku do mnie i poseł Anny Marii-Siarkowskiej, że gdyby umiał posługiwać się nożem, to by go użył. Taka wypowiedź absolutnie nie licuje z powagą sprawowania funkcji doradca Prezesa Rady Ministrów – powiedział w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem. Kowalski zaapelował, by członkom Rady Medycznej zakazać wizyt w mediach.

Nie jest ważna kwestia wypowiedzi w stosunku do mnie. Jest kwestia języka, którym prof. Horban się posługuje. W mojej ocenie wszyscy przedstawiciele tzw. Rady Medycznej powinni mieć zakaz chodzenia do mediów, powinni mieć zakaz przesiadywania w TVN-ie, powinni działać na zasadzie pisemności. Wszystkie posiedzenia powinny być protokółowane – powiedział polityk. – Język wykluczenia, agresji, buty, które pan prof. Horban ma jako standard, absolutnie szkodzi walce z pandemią. Gdyby prof. Horban przestał chodzić do mediów, poziom zaszczepialności w Polsce by wzrósł – dodał Kowalski.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie