Polityka i Społeczeństwo

Koszmarne wieści dla PiS! Politycy tej partii nie mieli już dawno tak fatalnych notowań [SONDAŻ]

Flickr.com/KPRM

Polacy coraz bardziej negatywnie oceniają prezydenta Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego i działania rządu Zjednoczonej Prawicy.

Z opublikowanego przez pracownię Kantar sondażu wynika, że najważniejsze osoby w państwie są coraz bardziej negatywnie ocenianie przez obywateli. Działalność, albo inaczej, brak spektakularnej aktywności prezydenta Andrzeja Dudy negatywnie oceniło 61 proc. ankietowanych, a pozytywne tylko 31 proc. Polaków. Odsetek badanych pozytywnie oceniających pracę prezydenta spadł o 3 pkt proc. w stosunku do czerwca, a odsetek wskazań negatywnych wzrósł o 5 pkt proc.

W nie lepszej sytuacji jest premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu może się pochwalić tylko 31 proc. wskazań pozytywnych. Swoją krytyczną ocenę premiera wyraziło 59 proc. respondentów. Odsetek negatywnych ocen wzrósł o 2 pkt proc., a udział osób pozytywnie oceniających Morawieckiego spadł o 3 pkt proc.

Na tle Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego, ocena działań rządu wypada jeszcze gorzej. Aż 62 proc. badanych zaznaczyło odpowiedź negatywną. Tylko 28 proc mówi, że pozytywnie ocenia gabinet Mateusza Morawieckiego. Odsetek negatywnych ocen wzrósł o 3 pkt proc., a pozytywnych spadł o 4 pkt proc.

Kantar w swoim komentarzu do badania podkreśla, że oceny netto wszystkich instytucji władzy odnotowały spadek – W lipcu oceny pracy rządu, premiera i prezydenta pogorszyły się i są obecnie na poziomie zbliżonym do tych z początku roku. “Większość Polaków źle ocenia wszystkie trzy instytucje i w zasadzie jedynie wyborcy PiS są z nich zadowoleni – mówi Agata Zadrożna, ekspertka Kantara.

Źródło – Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie