Polityka i Społeczeństwo

Kosiniak-Kamysz pełen optymizmu, widzi szansę na zjednoczenie opozycji. Co ma na myśli?

Fot. Flickr

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, twierdzi, że jest szansa na zjednoczenie opozycji. W piątek powiedział o “grubej kresce” w antypisowskim obozie. Początkiem nowej współpracy opozycji ma być działanie w sprawie kandydatury prof. Marcina Wiącka na stanowisko RPO.

Władysław Kosiniak-Kamysz chce współpracy

– Po tych ostatnich doświadczeniach z Funduszem Odbudowy i mocnymi kuksańcami pomiędzy partiami opozycyjnymi, to pierwsza część tego zjednoczenia – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, który był gościem TVN24. Odniósł się do wyłonienia wspólnego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich przez opozycję. – To jest na pewno szansą na pójście do przodu. Uważam, że to jest taka gruba kreska, którą odkreślamy te animozje wzajemne, które wynikały z braku solidarności przy Funduszu Odbudowy – dodał.

Czy do obozu opozycji dołączy jednak Jarosław Gowin i jego Porozumienie?

Ja z Jarosławem Gowinem rozmawiam dość często. Rozmawialiśmy o Krajowym Planie Odbudowy, teraz rozmawiamy o Rzeczniku Praw Obywatelskich, rozmawiamy również o podatkach, które chce wprowadzić pan premier Morawiecki powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że w paru kwestiach mają “wspólnotę poglądów z Jarosławem Gowinem”.

Sprawa NIK i premiera

Polityk wszedł też na temat ustaleń Najwyższej Izby Kontroli w sprawie tzw. wyborów kopertowych. – To się zdarza po raz pierwszy w historii, żeby urzędujący premier miał skierowany do prokuratury wniosek z NIK o złamanie ustaw i zasad demokratycznego państwa prawa – stwierdził.

Zapytany, czy poparłby pomysł postawienia premiera Mateusza Morawieckiego przed Trybunałem Stanu, odparł: – Tu nie należy mieć wątpliwości. Ja bym za takim wnioskiem zagłosował.

Czy jednak do pełnego zjednoczenia dojdzie? Rysę na tworzonym monolicie zrobiła ostatnio Lewica, która w ważnym głosowaniu – dot. KPO – stanęła po stronie PiS.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie