Polityka i Społeczeństwo

Kościół jednak potrafi działać! Nie rozliczył się z pedofilii, ale chce leczyć osoby LGBT

Flickr,com/Kancelaria Premiera

Konferencja Episkopatu Polski przedstawiła dokument w którym przymierza się do tworzenia poradni dla osób LGBT.

Gdy już dochodzi się do wniosku, że nic człowieka nie może zaskoczyć, okazuje się jak bardzo się mylił. Konferencja Episkopatu Polski opublikowała 27-stronnicowy dokument, który zakłada zorganizowanie poradni dla osób nieheteronormatywnych pragnących “odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową”.

Poradnie mają powstać przy każdej diecezji gdzie duchowni, świeccy i psycholodzy pochylą się nad osobami LGBT. – Obowiązek szacunku dla osób związanych z ruchem LGBT nie oznacza bezkrytycznego akceptowania ich poglądów, ale też w pełni przyjmujemy wolność każdego człowieka – mówi ksiądz Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Dominikanin ojciec Paweł Gużyński w rozmowie z TVN24 mówi, że moment jest niefortunny ponieważ Kościół do tej pory nie rozliczył się z pedofilii w swoich szeregach. – Chłopaki, spróbujcie siebie najpierw naprawić. Ogarnijcie problem pedofilii, a potem nam mówcie, co my mamy zrobić z naszą seksualnością. Z takimi reakcjami się na pewno spotkamy i to nie ma dwóch zdań – zaznacza ojciec Gużyński.

Profesor Zbigniew Izdebski kpi z pomysłu Kościoła. – To tak samo, jak byśmy powiedzieli do osób heteroseksualnych “hello, od dzisiaj zmieńcie swoją orientację na homoseksualną, bo przecież to jest takie proste” – mówi seksuolog.

Źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie