Polityka i Społeczeństwo

Korwin-Mikke w Sejmie skandalicznie o kobietach. Te słowa posła Konfederacji ledwie przechodzą przez gardło

Fot. Sejm RP/Rafał Zambrzycki

Poseł Janusz Korwin-Mikke w mało parlamentarnych słowach wyraził się o posłankach Koalicji Obywatelskiej. Reakcja Sławomira Nitrasa była błyskawiczna.

Na dwudniowym posiedzeniu Sejmu, parlamentarzyści zajmują się dwoma ustawami, które budzą kontrowersje. Projekt ustawy o ochronie zwierząt wywołał gwałtowną reakcję rolników, którzy wczoraj protestowali pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. Jeszcze większą adrenalinę wyzwala procedowanie ustawy covidowej, w której ma się znaleźć zapis o bezkarności urzędników, jeżeli działają w interesie społecznym w celu przeciwdziałania Covid-19.

Od samego początku pojawienia się projektu ustawy o ochronie zwierząt, pilotowanego przez prezesa Kaczyńskiego, Konfederacja ustawia się w roli jedynych obrońców rolników. Podczas wczorajszej debaty sejmowej doszło do skandalu, a w roli głównej wystąpił Janusz Korwin-Mikke, którego bliżej nie trzeba przedstawiać. Jego słowa przejdą do niechlubnej historii parlamentaryzmu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie