Polityka i Społeczeństwo

Koronawirus kontratakuje. “Bohater” Szumowski powinien zostać w rządzie, by naprawić swoje poważne błędy [OPINIA]

Generalnie rzecz biorąc, w pierwszych tygodniach epidemii rząd kładł nacisk na noszenie maseczek, mycie rąk czy ich dezynfekcję przed wejściem do sklepu. Takie komunikaty były wysyłane z częstotliwością wystrzeliwanych pocisków z karabinu maszynowego. Od pewnego czasu nic takiego nie ma miejsca. Rząd i minister zdrowia zapadli się pod ziemię z takim przesłaniem do obywateli. Tym samym opowiadanie opinii publicznej, jak to świetnie poradzono sobie z koronawirusem zakrawa na kiepski żart.

Pacjent u którego zdiagnozowano przewlekłą chorobę – a Polska jest właśnie w takim stanie pod butem koronawirusa – pozostaje pod stałą kontrolą lekarzy.

Stosując tę analogię można powiedzieć, że po pierwszej diagnozie oraz wdrożeniu leczenia pacjent, czyli Polska, został pozostawiony samemu sobie. Do śmieci i przez okno wyrzucono dokumentację medyczną razem z procedurami i potrzebnymi lekami. Pacjent do kontroli ma się zgłosić, jak wysiądzie serce i mózg.

Czy w obliczu zaniechań, błędnych decyzji i spoczęcia na laurach, gdy liczba zakażeń rośnie, minister Szumowski powinien zostać wymieniony w trakcie rekonstrukcji rządu? Nad fatalnym ministrem zawsze zbierają się ciemne chmury, rząd kombinuje jak się go pozbyć, a opozycja zgłasza wota nieufności. Tylko w przypadku Szumowskiego PiS staje się zakładnikiem swojego przekazu o jego niedościgniętej bezbłędności, która na liczbach zaczyna wyglądać jak marne przedstawienie z trzeciorzędnymi aktorami.

Szumowski pewnie ma możliwość pozostania na stanowisku i naprawienia tego co popsuł. Jeżeli odejdzie, będzie to wyglądało na dezercję przy porównywalnej liczbie zakażeń z okresu lockdownu, z którymi według rządu radził sobie jak Wołodyjowski z szablą. Wymiany ministra nie będzie dało się wytłumaczyć na zasadzie – są ogniska chorobowe tu i tam, ale wszystko jest w porządku. Te ogniska zakażeń są skutkiem zaniechań i podpisanych przez Szumowskiego decyzji.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie