Polityka i Społeczeństwo

Koronawirus kontratakuje. “Bohater” Szumowski powinien zostać w rządzie, by naprawić swoje poważne błędy [OPINIA]

Minister Szumowski w Sejmie
Flickr.com/Kancelaria Premiera

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Media spekulują o rekonstrukcji rządu, która ma objąć m.in. Łukasza Szumowskiego. Sam minister zniknął z pola widzenia, a obóz rządzący nieustanie wystawia mu laurki za walkę z epidemią.

Gdy na początku epidemii minister zdrowia Łukasz Szumowski spotykał się na konferencjach z dziennikarzami, wszyscy mówili i pisali o jego podkrążonych oczach. To miał być dowód na ciągłe monitorowanie sytuacji epidemicznej i ciężką pracę. Worki pod oczami to był fetysz na miarę nastolatek rzucających swoją bieliznę na scenę podczas koncertu boysbandu. Szumowski wylądował na pierwszym miejscu w rankingu zaufania, ale potem było już tylko gorzej. Teraz już jest tragicznie.

Wczoraj odnotowano w Polsce 584 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, ocierając się o czerwcowy dobowy rekord wynoszący 599 przypadków. Dni poprzedzające sobotę także nie należały pod tym względem do spokojnych. W piątek było to 458 zakażeń, czwartek – 418, środa – 380, we wtorek zdiagnozowano 399 chorych. Eksperci zaczynają bić na alarm.

Obóz rządzący przygotowuje się do rekonstrukcji rządu, a wśród ministrów mających pożegnać się ze swoimi resortami wymieniany jest Łukasz Szumowski. Premier Mateusz Morawiecki nieustannie wystawia ministrowi zdrowia oceny celujące za walkę z epidemią. Od pewnego czasu wokół Szumowskiego rząd tworzy aurę wyjątkowości i nadzwyczajności, co wygląda na przygotowanie gruntu pod wymianę ministra będącego obciążeniem dla Zjednoczonej Prawicy.

Tylko czy w obecnej sytuacji Szumowski powinien odejść, jeżeli nie ma widoków na poprawę sytuacji w liczbie zakażeń? To zaniechania ministra zdrowia doprowadziły do tego, że kopalnie stały się centrum zakażeń. Już na początku epidemii branżowi dziennikarze i samorządowcy ostrzegali, że górnictwo to tykająca bomba, co się potwierdza od ponad miesiąca. Szumowski był głuchy na te głosy i mówił, że wszystko jest pod kontrolą.

Nikt nie neguje tego, że lockdown trzeba było znieść i dać ludziom złapać oddech, ale należy się poważnie zastanowić nad tempem i skalą znoszonych obostrzeń. To minister zdrowia powiedział niedawno obywatelom – teraz możecie organizować śluby, komunie i chrzciny. I organizują, co się potem kończy zakażeniami i kwarantannami.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie