Polityka i Społeczeństwo

Kontrowersyjny kapłan neguje istnienie koronawirusa.„Szczepionka będzie opracowana na bazie komórek pochodzących z aborcji”

Shutterstock

„Szczepionka na koronawirusa będzie opracowana na bazie komórek pochodzących z aborcji” – to tylko przykład absurdalnych tez, którymi dzieli się w mediach społecznościowych ks. Roman Kneblewski. Jego materiały o koronawirusie zdejmuje YouTubue, lecz to najwyraźniej go nie zraża.

Ksiądz Roman Kneblewski jest z powodu sowich kontrowersyjnych poglądów zwany „kapelanem narodowców”. W ostatnim czasie zasłynął z szerzenia nieprawdziwych informacji na temat pandemii koronawirusa. W jednym z wywiadów stwierdził, że cała sytuację wykreowała tajemnicza „grupa nacisku”. Chwalił też Aleksandra Łukaszenkę za jego postawę wobec pandemii.

Kapłan jest też aktywny w mediach społecznościowych. Udostępnia kontrowersyjne materiały, ostatnio na Twitterze umieścił link do wywiadu kanału wRealu24, w którym lekarka na pytanie, czy jest COVID-19, odpowiada, że nie. „Szok! Nie ma epidemii!” – brzmi tytuł materiału.

Wcześniej udostępnił artykuł, który głosił, że szczepionka na koronawirusa zostanie opracowana na bazie komórek pochodzących z aborcji. Promował też książkę pt. „Fałszywa pandemia”.

„Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju”. Raz jeszcze apeluję o rzetelną lekturę tej cennej pozycji, w której wypowiadają się najwyższej rangi autorytety – napisał ks. Kneblewski na Facebooku.

Rok temu ks. Kneblewski został odwołany z pełnienia funkcji proboszcza bydgoskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Decyzję podjął biskup Jan Tyrawa, a przyczyną były skandaliczne wypowiedzi wspierające nacjonalizm. Mimo emerytury, jak widać, „kapelan narodowców” swojej działalności nie zaprzestał.

Dziennikarze Onetu zapytali kurię i Episkopat, czy zareagują na działalność księdza. Odpowiedź nie nadeszła. Póki co, materiały ks. Kneblowskiego usuwa ze swoich zasobów YouTube – ksiądz żalił się na to w jednym z wywiadów.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie