Polityka i Społeczeństwo

Konto Kaczyńskiego zajmie komornik? Prezes PiS znalazł się w nieciekawym położeniu

Jarosław Kaczyński nie zastosował się do wyroku sądu i nie przeprosił Radosława Sikorskiego za nazwanie go “zdrajcą dyplomatycznym”. Europoseł KO może wszcząć procedurę egzekucji zastępowalnej.

Niby prosta sprawa, coś co powinno zostać załatwione “ot tak”. Ale jak widać, Jarosław Kaczyński nie poczuwa się – zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu – do przeprosin Radosława Sikorskiego za nazwanie go “zdrajcą dyplomatycznym”. Sprawa ciągnie się od 2016 roku.

Wówczas, po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, Kaczyński udzielił wywiadu, w którym zarzucił byłemu szefowi MSZ zdradę w zakresie działań po państwa po katastrofie smoleńskiej. Sikorski skierował sprawę do sądu, zażądał przeprosił i w 2020 roku – wygrał.

Prezes PiS złożył zażalenie na wyrok, ale zostało ono odrzucone. Dokument z Sądu Rejonowego dla Warszawy – Mokotowa opublikował na Twitterze Radosław Sikorski.

– Kaczyński olewa wyroki sądów tak europejskich jak polskich. Ale dostałem zgodę na zastępcze wykonanie przeproszenia mnie za ‘zdrajcę dyplomatycznego.’ Czy ktoś z Państwa wie czy ma już konto i gdzie? Poszukiwany też odważny komornik, który ściągnie PLN46k – napisał europoseł KO.

Sikorski może wszcząć teraz procedurę egzekucji zastępowalnej tzn. przeprosiny zostaną opublikowane w portalu Onet na koszt Jarosława Kaczyńskiego. Aby tak się stało, potrzeba “odważnego komornika”, który ściągnie pieniądze z konta lub pensji prezesa PiS. Mission impossible?

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie