Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Konsternacja po nowym pomyśle PiS, “Lex Kaczyński” zmiażdżone przez polityków opozycji. “Polacy mają na siebie donosić?”

screen/ YT/ TVP Info

Lex Kaczyński – tak nazwano projekt nowej ustawy covidowej, która wpłynęła do Sejmu. Politycy opozycji nie zostawiają suchej nitki na nowym pomyśle PiS.

PiS odsunęło tzw. ustawę Hoca na boczny tor, a do Sejmu wpłynął nowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19. Został szybko ochrzczony mianem „Lex Kaczyński”.

Tę ustawę dyktowała Kaczyńskiemu Siarkowska, Kowalski i inni antyszczepionkowcy – skomentowała w rozmowie z portalem NaTemat Katarzyna Lubnauer.

Nowy projekt PiS zakłada, że każdy pracownik będzie mógł raz w tygodniu testować się nieodpłatnie w zakładzie pracy.

Jeżeli jednak ktoś nie wykona testu, będzie mógł być zobowiązany do zapłaty odszkodowania w przypadku, gdy zakażony zostanie inny pracownik. Politycy opozycji nie zostawiają na Lex Kaczyński suchej nitki.

To jest ustawa, która jednoznacznie mówi, że rządzący nie zamierzają walczyć o zdrowie i życie Polaków. Polacy mają wzajemnie na siebie donosić w pracy, kto od kogo mógł się zarazić. Potem na podstawie niewykonania testu, można kogoś uznać za domniemanego winnego – mówi Katarzyna Lubnauer w rozmowie z NaTemat. – Zamiast domniemania niewinności będziemy mieli nowy system prawny domniemania winy – podkreśla posłanka.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie