Po godzinach

Konsternacja na mszy w Poznaniu. Ksiądz zadał TO pytanie, dziecko odparło: Kaczyński! [WIDEO]

Nagranie z mszy w Poznaniu robi furorę w sieci. – Kto pójdzie do piekła? – zapytał ksiądz. Zaskakująca odpowiedź małego chłopca bawi do łez.

Jeśli chodziliście za dzieciaka z rodzicami do kościoła albo teraz zabieracie tam swoje dzieci, na pewno kojarzycie ten moment podczas mszy, kiedy ksiądz przemawia do najmłodszych. Opowiada różne historie, zagaduje, zadaje pytania i tak dalej. A rezolutne i szczere dzieci potrafią zaskoczyć odpowiedziami, które są potem opowiadane jako anegdoty.

I jednak z takich historii wydarzyła się na mszy w Poznaniu. Najlepsze jest to, że parafia pod wezwaniem Świętej Trójcy – bo o niej mowa – niektóre msze transmituje na swoim kanale YouTube. Tak też było i tym razem.

Prowadzący mszę ksiądz zapytał dzieci, kto może trafić do piekła. A te chętnie udzielały odpowiedzi i wskazywały m.in. złodziei, złych ludzi, zabójców, a nawet rozwodników. – No, jeśli dobrze się sprawują i chodzą do kościoła to mogą się zbawić – ratował reputację rozwodników nieco zmieszany ksiądz.

W pewnym momencie mikrofon trafił do małego chłopca, który wskazał osobę zasługującą na piekło. – Kaczyński! – wypalił kilkulatek, a cały kościół zanosił się od śmiechu. – No tego bym się nie spodziewał. To jak w internet to idzie, to będziemy mieli tu ostro – zaśmiał się celebrujący msze ksiądz.

Można się tylko domyślać, ile razy dzieciak musiał usłyszeć w domu przy okazji oglądania z rodzicami serwisów informacyjnych, ostre słowa pod adresem prezesa PiS. Obstawiamy, że powiedzonko “niech idzie do diabła” chłopiec musi znać jak elementarz.

Słynnego już fragmentu próżno szukać w ostatnich zapisach transmisji, nie wiadomo więc z której mszy dokładnie pochodzi. Odpowiedź dziecka podbija jednak media społecznościowe, a internauci nie kryją rozbawienia. Jej fragment został udostępniony już m.in. na Facebooku, Twitterze oraz TikToku.

Źródło: Onet

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie