Polityka i Społeczeństwo

Konrad Piasecki kontratakuje i zarzuca TVP manipulację. “Nie montujcie jak Dziennik Telewizyjny”

screen/ WIadomości

Konrad Piasecki zaapelował do TVP, by nie manipulowała w montażowni jego wywiadami. – Nie montujcie ich jak Dziennik Telewizyjny taśmy z Radomia w grudniu’81 – napisał dziennikarz.

W jednym z materiałów w poniedziałkowym wywiadzie „Wiadomości” wykorzystano fragment wywiadu, który Konrad Piasecki przeprowadził z Jerzym Urbanem. Rozmowa zatytułowana jest „1981. Rozmowy o stanie wojennym”. W 1981 roku Urban pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu.

Dziś komercyjne media regularnie wybielają architektów stanu wojennego. Do cyklu rozmów o tym czarnym okresie zaproszono Goebbelsa komunistycznego rządu – usłyszeli widzowie „Wiadomości” w materiale pt. „Nierozliczone komunistyczne zbrodnie”.

Piasecki zwrócił się w mediach społecznościowych do Jacka Kurskiego i TVP z uwagą odnośnie wykorzystania fragmentu wywiadu.

Jacku [Kurski – red.], jeśli już puszczacie moje wywiady w Wiadomościach, to chociaż ich nie montujcie tak jak Dziennik Telewizyjny taśmy z Radomia w grudniu’81. Chyba że świadomie chcecie kontynuować dzieło Eligiusza Naszkowskiego i jego kolegów z SB – napisał dziennikarz na Twitterze. W czasie stanu wojennego Urban pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu.

Dziennikarz ma na myśli propagandowe działania, jakie komunistyczne władze wymierzały w „Solidarność”. Eligiusz Naszkowski nagrał dla SB radomskie zebranie Komisji Krajowej „Solidarności”, za co otrzymał 50 tys. złotych. Następnie taśmy odpowiednio spreparowano, by uzasadnić wprowadzenie stanu wojennego.

A trzeba przyznać, że i obecna TVP umie w manipulacyjny montaż. Warto przypomnieć, jak „zgrabnie” zmontowano wypowiedzi Donalda Tuska na konferencji po powrocie do polityki, by sprawić wrażenie, że lider PO nie rozumie pytań i gubi się w odpowiedziach.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie