Po godzinach

Konkurs na Toruńskie Wydarzenie Stulecia rozstrzygnięty! Zwycięzca mógł być tylko jeden

Shutterstock

Powołanie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika? A może wkroczenie do Torunia Wojska Polskiego? Nic z tych rzeczy. Toruńskim Wydarzeniem Stulecia zdaniem głosujących zostało wybrane powstanie Radia Maryja.

I tak oto Tadeusz Rydzyk odniósł kolejny sukces. Co ciekawe, tym razem nie jest to sukces finansowy, a konkursowy. Urząd Miasta zorganizował plebiscyt, w którym mieszkańcy mieli wskazać najważniejsze – ich zdaniem – wydarzenie, jakie miało miejsce w ostatnich stu latach w Toruniu. I wybrali.

Werdykt – powstanie rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Radio Maryja zostawiło w tyle konkurencję. A była ona poważna. Wśród pozostałych propozycji było wkroczenie do Torunia Wojska Polskiego (1920 r.), oddanie do użytku mostu Piłsudskiego (1934 r.), powołanie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (1945 r.), powstanie osiedla Rubinkowo (1975 r.). Nawet wizyta Jana Pawła II w 1999 r. nie dała rady rozgłośni.

Trzeba jednak przyznać, że Urząd Miasta mocno przestrzelił, jeśli chodzi o prestiż i zainteresowanie konkursem, czego nie kryje rzecznik prasowy Anna Kulbicka-Tondel. – Liczyliśmy na większe zainteresowanie, na poziomie dotychczas organizowanych tego typu konkursów. Niestety pomimo podjętych podobnych inicjatyw głosów oddano dużo mniej. Organizatorzy przyczyny doszukują się w obecnie trudnej sytuacji epidemicznej. Niemniej jednak oddano 554 ważne głosy, które należy uszanować – dodała.

Tak, to nie pomyłka. Oddano 554 głosy. Być może to spowodowało, że o rozstrzygnięciu konkursu – delikatnie mówiąc – wiele się nie mówiło. O jego rozstrzygnięciu poinformował “Nasz Dziennik”, a nie oficjalne źródła. Tak czy siak Rydzyk zgarnął główną nagrodę – pamiątkową tablicę. Cóż, pewnie wolałby jakiś sympatyczny czek, ale i tablicą nie pogardził.

Źródło: o2.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie