Polityka i Społeczeństwo

Koniec z zabawą w piaskownicę. Platforma przestaje się oglądać na inne partie opozycyjne i zapowiada kolejne, ważne wydarzenie

Platforma Obywatelska przestaje się oglądać na inne partie i zaczyna robić własną politykę. Wspólnych akcji nie mogą poprzedzać tygodnie uzgodnień.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok będący impulsem dla Donalda Tuska, który zaprosił obywateli na niedzielną demonstrację na Placu Zamkowym w Warszawie. Do stolicy dołączyły inne miasta i przez Polskę przetoczyła się fala protestów w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. Obywatelski impuls jaki został wygenerowany w weekend będzie kontynuowany i w najbliższych dniach Platforma Obywatelska zapowie kolejne kroki. To jedna sprawa, a druga jaka się klaruje w największej partii opozycyjnej, to koniec oglądania się na inne partie.

Koniec tygodni uzgodnień

Szybka decyzja podjęta przez Donalda Tuska o organizacji manifestacji, nie przypadła do gustu liderom pozostałych ugrupowań opozycyjnych. Na wiecu w Warszawie zameldowała się Lewica w osobie Roberta Biedronia, Władysław Kosiniak-Kamysz obraził się na cały świat i nie pojawił się na żadnej manifestacji. Szymon Hołownia urzędował w Białymstoku na demonstracji. Obaj liderzy mieli pretensje do szefa Platformy Obywatelskiej o brak konsultacji w tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja przelała czarę goryczy.

Platforma nie będzie już tak robiła polityki. Nie da się skutecznie konkurować z PiS, jeśli wspólne akcje mają poprzedzać tygodnie negocjacji na temat każdego kroku. Nie można się bać, by kogoś z kolegów nie urazić zbyt krótkim czasem na wystąpienie, złym terminem wydarzenia – mówi “Gazecie Wyborczej” osoba z władz Platformy Obywatelskiej.

Jak podkreśla, właśnie na takich “podchodach” korzysta Prawo i Sprawiedliwość. Można odnieść wrażenie, że od momentu powrotu Donalda Tuska na krajowe podwórko, głównym problemem dla liderów formacji opozycyjnych jest to, by przypadkiem nie pokazać się z byłym premierem.

Widać wyraźnie, że Tusk ma pomysł, by zdominować sondażowo opozycję i w ten sposób wymusić jedność. Po prostu postawi innych przed faktami – słychać w PO.

Platforma zorganizuje Marsz Niepodległości?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie