Polityka i Społeczeństwo Wojna

Koniec udawania! Koleżka Putina się wygadał i wyjawił prawdziwy cel Rosji?!

ID1974/ Shutterstock

Siergiej Szojgu zaskoczył szczerością. Rosyjski minister obrony przyznał, że celem Kremla jest odbudowa Związku Radzieckiego. A do tego… życie w pokoju.

Siergiej Szojgu przemawiał na konferencji upamiętniającej 30. rocznicę „pierwszej rosyjskiej operacji pokojowej”, czyli interwencję militarną w Osetii Południowej w 1992 roku, już po upadku Związku Radzieckiego. Okazuje się więc, że tradycja rosyjskich „specjalnych operacji”, których celem jest naturalnie szerzenie pokoju i pomoc mieszkańcom „wyzwalanych” ziem, jest dość długa.

W swoim przemówieniu Szojgu jednak zaskoczył. Minister obrony jasno przyznał, do czego dąży Rosja. Otóż koleżką Putina  stwierdził, że celem Kremla jest… odbudowa Związku Radzieckiego.

Znów się ułoży. Będziemy mieć nowy Związek Radziecki, wielki i potężny. Znów będziemy żyć w pokoju – snuł swoje wizje Szojgu. A więc maski kremlowskich zbrodniarzy oficjalnie już opadły. Koniec mydlenia oczu, koleżka Putina odsłonił karty.

Ciekawe co na to „głos Putina” w UE, czyli Viktor Orban. Premier Węgier zaczął usprawiedliwiać Rosję, mówiąc, że Moskwa chciała od Zachodu gwarancji bezpieczeństwa. Jak stwierdził, Rosjanie „mówią starym językiem”, ale „to nie znaczy, że to, co mówią, nie ma sensu”.

Chcą tylko, żeby nie mógł ich spotkać atak wojskowy z terytorium Ukrainy. To, co teraz robi Europa, skutkuje przedłużeniem tej wojny – uznał Orban. No to niech posłucha, Szojgu mówi, czego chcą zbrodniarze z Kremla. Oni już się z tym nie kryją.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie