Polityka i Społeczeństwo

Komu ufają Polacy? Trzaskowski może się cieszyć, a Kaczyński załamać [SONDAŻ]

Trzaskowski ma poparcie środowisk naukowych
Tomasz Warszewski / Shutterstock.com

Rafał Trzaskowski zaliczył spory wzrost poziomu zaufania w comiesięcznym rankingu przygotowywanym przez IBRiS. Z kolei Jarosław Kaczyński dzierży niechlubne miano najmniej zaufanego polityka w Polsce.

Rafał Trzaskowski może mieć powody do zadowolenia. W nowym rankingu, który IBRiS przygotował dla Onetu, zaufanie dla prezydenta Warszawy skoczyło aż o 6,5 punktów procentowych. Obecnie ufa mu aż 41,9 procent Polaków, co sprawia, że Trzaskowski znajduje się tuż za plecami liderującego w zestawieniu Andrzeja Dudy (42,7 procent zaufania, skok o 4 pkt proc.). Podium zamyka Mateusz Morawiecki, któremu ufa 37,3 procent Polaków, ale premier zajmuje też wysokie czwarte miejsce w rankingu nieufności.

Tuż za podium uplasował się Szymon Hołownia (36,3 proc. zaufania), a za nim Jarosław Kaczyński. Prezesowi PiS ufa 29,5 procent badanych, ale za to Kaczyński jest zdecydowanym liderem rankingu nieufności.

W tym niechlubnym zestawieniu prezes panuje niepodzielnie. Nieufność wobec Kaczyńskiego deklaruje aż 59,1 procent Polaków. Drugie miejsce zajmuje Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa 52,8 procent ankietowanych. Podium uzupełnia Krzysztof Bosak z wynikiem 47,3 procent. Najmniej negatywnych opinii uzyskali Adam Niedzielski (nie ufa mu tylko 21,7 proc. Polaków), Szymon Hołownia (27,4 proc.) i Elżbieta Witek (31,2). Co ciekawe, marszałek Sejmu jest też osobą, którą Polacy… najmniej kojarzą. Aż 25,4 procent badanych stwierdziło, że nie wie, kim Witek jest.

Z kolei najwięcej obojętności Polacy odczuwają wobec Pawła Kukiza (35 procent nie ma na jego temat opinii). Skrajne emocje budzi PiS-owskie trio u władzy. Obojętność wobec Jarosława Kaczyńskiego deklaruje zaledwie 9,9 procent badanych, Andrzeja Dudy – 14,2 procent, a Mateusza Morawieckiego – 15,3 procent.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie