Po godzinach

Kompromitująca wpadka Radia Maryja na portalu społecznościowym

Józef Piłsudski niewątpliwie jest wielką postacią w polskiej historii. Zasług związanych z doprowadzeniem Polski do niepodległości w 1918 roku nikt mu nigdy nie odbierze, ale też nie wolno zapominać, że w latach późniejszych wprowadził w Polsce system autorytarny, niszcząc instytucje państwa i osłabiając je przez co Polska była łatwym celem w 1939 roku. Do tego okres sanacji był też czasem bezwzględnej walki politycznej, w ramach której przeciwnicy władzy lądowali w obozach dla więźniów politycznych, znanych z brutalnego obchodzenia się z osadzonymi.

Nie zmienia to jednak faktu, że o Marszałku Piłsudskim pamiętać warto i nic dziwnego, że Poczta Polska postanowiła wypuścić do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy, przypominający o 150 rocznicy jego urodzin.

– Warto na ten malutki znaczek popatrzeć. Tam jest bardzo często dużo zawartej wiedzy historycznej, zainteresować się tą postacią, która tam jest, czy wydarzeniem, bo przecież wydarzenia też są upamiętniane, nasze wspaniałe bitwy itd. To wszystko na znaczkach można znaleźć – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

I właśnie tą radosną informacją chciało się pochwalić Radio Maryja, które informację na ten temat umieściło zarówno na swojej stronie internetowej jak i na popularnym portalu społecznościowym. Problem w tym, że przy tej okazji popełnili kompromitujący błąd w pisowni nazwiska byłego Naczelnika Państwa. Bo, choć tak jak mówiłem, wszyscy powinniśmy pamiętać o Józefie Piłsudskim, to błędy w pisowni jego nazwiska występują niezwykle często.

Warto zwrócić uwagę, że pracownicy mediów ojca Rydzyka byli przynajmniej konsekwentni i błąd w nazwisku powielili zarówno w treści wpisu na Twitterze jak i w samym artykule.

Choć błąd bardzo szybko został zauważony i poprawiony, a wpis z Twittera toruńskiej rozgłośni bardzo szybko został skasowany, to internauci zdążyli skomentować fatalną pomyłkę pracowników radia, bezwzględnie ją wyśmiewając.

Źródło: Twitter

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie