Po godzinach

Kompromitująca wpadka premiera nie mogła ujść bez konsekwencji. Internauci bezlitośnie drwią z Morawieckiego

Premier Morawiecki najwyraźniej kpi z Polaków. Fikcja odchudzania rządu
Fot. Flickr

Uwadze opinii publicznej nie mógł umknąć fakt, że polski premier postanowił z tak wielką determinacją przekonać polskich parterów w Brukseli do swojej teorii o złogach komunizmu w Sądzie Najwyższym, że postanowił wykorzystać zdjęcie z archiwum IPN, błędnie przedstawiając na nim młodą rzekomo Małgorzatę Gersdorf w towarzystwie Edwarda Gierka. Internauci oczywiście byli bezlitośni w ocenie akcji Mateusza Morawieckiego, który wiedząc że zdjęcie to kolportowany przez prawicowych trolli “fake news”, uznał za stosowne wykorzystywać w rozpowszechnianiu wygodnej dla PiS narracji.

A jako, że nasi rodzimi internauci są niezwykle kreatywni w wyborze adekwatnej formy odpowiedzi na podłe próby manipulacji historią przez obóz rządzący, wczoraj furorę w sieci zrobiła akcja #DzieciZWodzem, w ramach której okazało się, że stosując retorykę premiera i prawicowych hejterów, na zdjęciach z dawnych czasów można odnaleźć także obecnych polityków PiS. Zresztą zobaczcie sami:

Politycy partii rządzącej wydają się jednak nie mieć żadnych hamulców, gdyż nawet po wczorajszym ujawnieniu prymitywnej manipulacji i wpadki premiera Morawieckiego w Brukseli, teza o tym, że prof. Gersdorf jednak znajduje się na rzeczonym zdjęciu utrzymywała się w prawicowej sekcji portali społecznościowych. Okazuje się zatem, że działa tu stara zasada najbardziej efektywnych propagandzistów o tym, że kłamstwo powtarzane po stokroć w końcu dla niektórych staje się prawdą. Nic bowiem nie przekona sympatyków PiS, że białe może być białe, a nie czarne.

Fot. W. Kompała / KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie