Polityka i Społeczeństwo

Kompromitacja premiera Morawieckiego. Internauci szybko wytknęli mu obrzydliwą manipulację

Choć premier Mateusz Morawiecki opinii publicznej bardziej kojarzy się z karierą bankowca i ekonomisty, to jednak nie można zapominać, że szef rządu z wykształcenia jest ponoć historykiem. Ponoć, bo jego wczorajszy wpis o rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku był tak pełny nieprawdy historycznej, że można poważnie wątpić w tytuł naukowy, jakim chwali się premier.

Otóż na zakończenie wczorajszego dnia, Mateusz Morawiecki napisał na swoim Twitterze, że “Dziś ważna rocznica. W 1989 roku – zbojkotowane przez wielu Polaków wybory, tylko częściowo wolne, z zasadami zmienionymi w trakcie, by ratować listę krajową i kandydatów PZPR. Tego samego dnia – okrutna zbrodnia chińskich komunistów na placu Tian’anmen.”

To, że politycy partii rządzącej kontestują sukces tamtego wydarzenia i przedstawiają je jako spisek zdrajców z “Solidarności” i komunistów, nie jest kwestią nową. Jednakże argument o bojkocie wyborów przez wielu Polaków jest dość zaskakujący i jakby na to nie patrzeć kompromitujący dla szefa rządu.

Tak się bowiem składa, że wybory 4 czerwca 1989 roku mogą wciąż pochwalić się najwyższą frekwencją wyborczą w czasach wolnej Polski. Przyjmując argumentację premiera, należałoby uznać, że chociażby wybory w 2015 roku, które PiS przedstawia jako pełnię woli suwerena, zostały przez Polaków zbojkotowane w stopniu wyższym, niż te w 1989 roku.

Internauci nie mieli dla Mateusza Morawieckiego litości, wytykając mu prymitywną manipulację i zakłamanie.

https://twitter.com/Lukasz_Rogojsz/status/1003733682350362624?s=19

https://twitter.com/RabinGoldblatt/status/1003740576368472066?s=19

Niestety, raczej trudno będzie wywołać jakąkolwiek refleksję u szefa polskiego rządu, który musi być pierwszym propagandystą dobrej zmiany. Tego wymaga polityczna potrzeba, zwłaszcza gdy nieobecny jest jego główny promotor w obozie władzy, czyli Jarosław Kaczyński.

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie