Polityka i Społeczeństwo

“Kompromitacja Polski”, “infantylizm w wypowiedziach Dudy” – tak ostre słowa ws. afery z telefonem jeszcze nie padły

Prezydent Duda
Flickr.com/Kancelaria Prezydenta

Nie milkną echa afery z rozmową Andrzeja Dudy i rosyjskich youtuberów. – To kompromitacja Polski na arenie międzynarodowej – ostro ocenia to zdarzenie były reprezentant Polski i poseł Cezary Kucharski.

Cezary Kucharski to były piłkarz, kojarzony głównie z Legią Warszawa; reprezentant Polski i uczestnik mundialu w 2002 roku. Polityczne komentarze w jego przypadku nie mogą jednak dziwić – Kucharski był także posłem PO w latach 2011-2015. Podczas kampanii prezydenckiej popierał Rafała Trzaskowskiego.

Jestem rozczarowany, jednak patrząc na to, w jakich warunkach przyszło walczyć Rafałowi Trzaskowskiemu, wycisnął maksimum. Należą mu się więc gratulacje, to nie był wyrównany pojedynek – tak Cezary Kucharski skomentował wynik wyborów w rozmowie z Onetem.

Krótko po wyborze na prezydenta, Andrzej Duda padł ofiarą żartu rosyjskich youtuberów. Podając się za sekretarza generalnego ONZ, żartownisie zadzwonili do Dudy i odbyli z nim 11-minutową rozmowę, którą odsłuchać można na YouTube. Kucharski w bardzo ostrych słowach skomentował tę wpadkę.

Nie da się chyba określić tego inaczej jak mianem kompromitacji Polski na arenie międzynarodowej. Wolałbym żyć w kraju, w którym jacyś rosyjscy kawalarze nie mogą sobie, za przeproszeniem, robić jaj z prezydenta. W końcu chcemy być postrzegani jako poważne państwo, więc coś takiego w ogóle nie powinno się wydarzyć – powiedział były reprezentant Polski.

Kucharski skrytykował też zachowanie samego prezydenta.

Teraz jak zwykle nie wiadomo, kto jest winny. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za to, że prezydent został wkręcony, ale w wypowiedziach Andrzeja Dudy też widoczny jest duży infantylizm – stwierdził były poseł.

Cezary Kucharski miał na myśli wpis Andrzeja Dudy na Twitterze. Prezydent starał się obrócić sytuację w żart. Zasugerował, że po słowie „żubrówka” zorientował się, że coś jest nie tak.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1283370856316624901

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie