Polityka i Społeczeństwo

Kompromitacja Mateusza Morawieckiego na arenie międzynarodowej. Premier celowo okłamuje własny elektorat?

Temat reparacji wojennych od Niemiec przestał już być tylko pustym sloganem wyborczym partii rządzącej. Prawo i Sprawiedliwość coraz bardziej poważnie stawia żądania zadośćuczynienia ze strony naszych niemieckich sąsiadów za straty Polski, która była przecież ofiarą II wojny światowej. Próby podliczenia Niemców za ubytki w ludności polskiej oraz w majątku narodowym, jakie poniósł nasz kraj, prowadzą do coraz to nowych licytacji.

Temat co prawda na pewien czas przycichł, ale podczas ostatniego spotkania Mateusza Morawieckiego z Angelą Merkel kwestia reparacji wróciła niczym bumerang. Przed spotkaniem z niemiecką kanclerz dobra zmiana grzmiała o tym, że reparacje należą nam się jak psu zupa, że będziemy walczyć do upadłego o zablokowanie budowy gazociągu Nord Stream 2, a także, a może przede wszystkim, że rząd położy tamę warcholstwu niemieckich mediów, które wtrącają się w naszą krajową politykę. Jednym słowem – dyplomatyczne wstawane z kolan, odzyskiwanie godności i podmiotowości w stosunkach z jednym z naszych najważniejszych partnerów zagranicznych.

Realia dotyczące samej wizyty były zgoła odmienne, zaś o samych reparacjach nie było mowy.

https://twitter.com/LeskiPiotr/status/1058428230879928321

Jaskółki donoszą, że nasz premier z walecznego lwa przeistoczył się w potulną owieczkę, na każdym kroku zapewniając o tym, jak dobrze współpracuje się naszym państwom. Morawiecki został pięknie podsumowany na Twitterze przez jednego z internautów:

Cały ten taniec wokół reparacji wygląda na nic innego, jak celowe okłamywanie własnego elektoratu i utrzymywanie go w przekonaniu, że dobra zmiana faktycznie stawia się naszym zachodnim sąsiadom. Niestety, jest to mocno kiepski teatrzyk. Pytanie tylko, czy ciemny lud to kupi?

fot. Flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie