Polityka i społeczeństwo

Kompromitacja czołowego dziennikarza prawicy. Chciał dokopać Lechowi Wałęsie, dał się złapać na gigantycznej manipulacji

na zdjęciu - Rafal Ziemkiewicz, fot. TV Republika

Nie milkną echa wyjazdu prezydenta Andrzeja Dudy i byłego prezydenta Lecha Wałęsy na uroczystości pogrzebowe George’a Busha Seniora, które odbyły się w tym tygodniu w Waszyngtonie. Coś, co miało w zamyśle być hołdem dla 41. prezydenta USA, stało się obrzydliwym festiwalem obrzucania się błotem. Niestety, dla dużej ilości polityków czy dziennikarzy prawicy, jak i proPiSowskich trolli widok Wałęsy, który z honorami witany jest przez najważniejszych gości uroczystości, takich jak Bill Clinton, czy Barack Obama, okazał się być nie do zniesienia. 

Szczyt żenady osiągnął w tej kwestii Rafał Ziemkiewicz, który postanowił wyśmiać Wałęsę, posługując się przy tym paskudną manipulacją oraz wykazując się elementarnym brakiem wiedzy. Mianowicie, publicysta tygodnia “Do Rzeczy” zaatakował byłego prezydenta za to, że jego uściski dłoni z Clintonem i Obamą się niewiele warte, gdyż są to postacie, które poniosły wyborczą porażkę i okryte wstydem odeszły z polityki, zaś wszystkich zainteresowanych nazwał klubem przegranych.

https://twitter.com/bweglarczyk/status/1070658802540838914

Pomijając fakt, że Ziemkiewicz popisał się żenującą nieznajomością języka angielskiego – przegrany po angielsku to Loser, a nie Looser, to trudno nie zauważyć niezbyt zręcznej manipulacji, którą posłużył się publicysta “Do Rzeczy”. Mianowicie Obama i Clinton nie przegrali żadnych wyborów, ba nie mogli nawet startować, gdyż każdy z nich urzędował  8 lat w Białym Domu, wyczerpując tym samym maksymalny limit przewidziany przepisami konstytucji USA. Co więcej, obydwaj panowie wygrywali w swojej karierze wszystkie kluczowe wyścigi, do których stawali: Clinton był najpierw gubernatorem stanu Arkansas, następnie, co ciekawe, w wyścigu o fotel prezydenta USA pokonał waśnie George’a Busha Seniora, który ubiegał się reelekcję. Obama z kolei był senatorem stanu Illinois, a następnie dwukrotnym prezydentem USA.

Jak widać na załączonym powyżej obrazku, kłamać i manipulować też trzeba umieć…

źródło: Twitter

fot. Shutterstock/praszkiewicz

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie