Polityka i Społeczeństwo

Kompromitacja Brudzińskiego w Parlamencie Europejskim. Nie uwierzycie, jakich argumentów użył, by zaatakować UE

Poważny błąd Joachima Brudzińskiego. Jego skutki mogą być opłakane
Fot Flickr

Joachim Brudziński na forum Europarlamentu zaliczył wtopię jak stąd do Jałty. Z rozpędu zaczął pisać historię na nowo. Skończyło się kompromitacją.

Joachim Brudziński kojarzy się z najsłynniejszym w Polsce zakładem, jaki zawarł z politykami Platformy Obywatelskiej. Był on związany z mocarstwowymi planami Prawa i Sprawiedliwości dotyczącymi budowy promu w Szczecinie.

Stępkę pod konstrukcję kładł premier Mateusz Morawiecki. Do dzisiaj nie ma promu i pewnie go nie będzie, a stępka rdzewieje. Tym samym, Joachim Brudziński powinien paradować w “tureckim swetrze”.

Władza nie przyjmuje do wiadomości niektórych wyroków sądów czy Europejskiego Trybunału, więc europoseł Prawa i Sprawiedliwości nie ma zamiaru zrealizować zakładu – W innych stoczniach już dawno zbudowali statki. Powinien chodzić w sweterku do końca kadencji. To byłby symbol kłamstwa PiS – mówił w rozmowie z “Super Expressem” Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej.

Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, teraz Joachim Brudziński dał popis wiedzy historycznej na forum Parlamentu Europejskiego. Odwołania historyczne, w szczególności do II Wojny Światowej, to domena praktycznie wszystkich polityków z formacji Jarosława Kaczyńskiego. Kompan od wakacyjnych wypadów prezesa PiS, podczas debaty o łamaniu praworządności w Polsce, odpalił historyczne fajerwerki.

Europoseł ze Szczecina wytoczył ciężkie działa, przekonując, że kraje należące dziś do Unii Europejskiej, z których wysyłano Żydów do obozów koncentracyjnych czy też karano niegdyś za homoseksualizm, dziś nie mają prawa pouczać Polski w sprawach związanych z praworządnością – relacjonuje “Gazeta Wyborcza”.

Na tym nie poprzestał – (…)A następnie oddaliście Polskę w Jałcie i Poczdamie pod sowiecką okupację na dziesięciolecia odbierając nam szansę na rozwój(…) – powiedział. I tutaj nadział się na ripostę Radosława Sikorskiego z Platformy Obywatelskiej.

Ciekawe którzy członkowie UE zdradzili nas w Jałcie i Poczdamie? USA? Wielka Brytania? ZSRR? Czy może Niemcy? – zapytał na Twitterze.

sikorski

Żaden z obecnych krajów Unii Europejskiej nie uczestniczył w konferencji w Jałcie i Poczdamie. To niemożliwe, że Joachim Brudziński mógł zapomnieć, że według przekazu Prawa i Sprawiedliwości, to Donald Tusk odpowiada za Brexit. Wielka Brytania uczestniczyła w tych konferencjach, ale jest już poza europejską wspólnotą. Były szef resortu spraw zagranicznych wystąpił także z apelem do internautów – Proszę nie nazywać kolegi europosła nieukiem. W moich oczach właśnie zasłużył na miano pisowskiego intelektualisty – dołożył do pieca. Nokaut.

Źródło – Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie